«Слуги» Кремля дозволили карати захисників України

ПОЛІТИКА
16.12.2022, 09:34
«Слуги» Кремля дозволили карати захисників України
Фото: Facebook

Половина Верховної Ради IX скликання проголосувала за скандальний законопроєкт №8271, який посилює покарання військовослужбовців.

Такі невтішні відомості для наших армійців оприлюднила на своїй Faceebook-сторінці фронтовий медик Ярина Чорногуз, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, даний законопроєкт вносить обмеження на право службовців Збройних Сил України на судовий захист, де судді можуть не враховувати всі обставини, коли будуть розглядати справу про військові (не воєнні! – прим. ред.) злочини.

Фактично, за невиконання наказу, непокору солдат або офіцер буде позбавлятися волі легким ударом суддівського молотка; простіше кажучи, воїну ЗСУ тепер буде гірше вбивці чи окупанта, котрі мають право на пом'якшувальні обставини.

За словами пані Ярини Чорногуз, яка прямо зараз перебуває на Східному фронті, ухвалили документ майже зі швидкістю світла, але причини такої поспішності ніхто з 290 народних обранців не пояснив і не прокоментував.

«Слуги» Кремля дозволили карати захисників України_1

«Дізналася від Соломії Бобровської, що з грубим порушенням регламенту у Раді по-тихому протягнули законопроєкт №8271 про посилення покарання військовослужбовців. Його вже підписав спікер, залишається лише підпис президента, і цей виконаний абсолютно у російському стилі каральний закон почне діяти на нас із вами, військових при виконанні завдання.

Коли законопроєкт №8271 стане законом, командування отримує безпрецедентні важелі шантажу та карання військових тюрмою практично за будь-яку критику їхніх рішень, навіть якщо рішення некомпетентні та спираються на невдалий бойовий менеджмент (а таке трапляється нерідко):

  • за непокору – від 3 до 10 років;
  • за невиконання наказу – від 3 до 7 років;
  • погроза або насильство щодо начальника – від 5 до 10 років;
  • самовільне залишення частини або місця служби – від 5 до 10 років;
  • дезертирство – від 5 до 12 років тюрми;
  • самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю – від 5 до 10 років тюрми.

І вишенька на торті: забирається можливість умовного терміну і дострокового звільнення. Тобто, у нас немає можливості бути звільненими за пом'якшувальними обставинами.

Людина, яка навіть в небойовій обстановці не виконала наказ командира – не матиме права на м'якше ставлення до неї та на звільнення від відбування покарання з випробуванням незалежно від обставин справи, особи засудженого та тяжкості правопорушення. Отже, замість подяки військовикам, які майже рік стримують повномасштабне вторгнення росіян і втілюють успішні операції зі звільнення території, ми отримуємо тюрму за найменшу незгоду чи зауваження командирам (багато з яких часто дають накази, лишаючись у глибокому тилу).

Замість демобілізації або процедури заміни мобілізованих і контрактників із закінченими на момент або впродовж вторгнення контрактами – ми отримуємо трактування себе як злочинців, для яких у нашій державі найвища міра покарання за процес оборони її території. Такий ось парадокс!

Що вам сказати?.. Напевно, слід подякувати, що не розстріл та довічне ув'язнених як у Раші, так?

Мені очевидно, що цей закон вигідний у першу чергу росії та Путіну. Можливо, саме російське лобі у раді зробило свою лепту, аби цей закон виглядав саме так, аби деморалізувати й так виснажених річною війною з більшим кількісно ворогом бійців ЗСУ, посіяти в них недовіру до Верховної Ради та особисто Президента України, зробити дезертирство ще масовішим, а закон недієздатний.

Адже якщо вся рота відмовиться виконувати некомпетентний наказ – ніхто не буде садити 100 осіб. А якщо таки наважаться – яка це чудесна буде картинка для російських ЗМІ: захисники України масово на лаві підсудних в українській тюрмі, а біля неї заплакані сім'ї, які сивіли, чекаючи їх із війни.

Ще більше деморалізує той факт, що винних у вищому керівництві державою за провал підготовки Збройних Сил до повномасштабного вторгнення та провал оборони на перших етапах, особливо півдня так і не посадили, а вже скоро рік, як це відбулося. Зате збираються садити рядовий склад за те, що вони часто вимагають кращого менеджменту операцій, аби вони мали шанс, виконавши їх – вижити.

Я розумію, що можливо велика кількість утомлених і дезертирів, штовхає на кроки зі збільшенням покарання. Чому не залишили одну єдину статтю – "дезертирство" – як кримінальну, чому не дати можливість на справедливий суд та пом'якшувальні обставини кожному бійцю після його служби із захисту Батьківщини?

Невже ми на це не заслужили? Невже незрозуміло, що посадять просто купу невгодних командуванню, досвідчених та обстріляних бійців і командирів нижчої ланки, які відмовлятися вести своїх людей на забій під час якоїсь некомпетентно спланованої операції?

Прошу журналістів підтримки військових зі скасування цього ганебного закону та заміни його на демократичніший, в якому містилася повага до українських військових та їхньої проробленої роботи. Прошу суспільство не допустити такого приниження військових, які безпосередньо своїм тілом захищають вашу можливість жити мирним життям.

Окремо прошу Верховну Раду ухвалити закон, який відповідатиме цінностям демократичної держави, за яку ми всі боремося та воюємо на смерть. Прошу Президента України Володимира Зеленського не підписувати цей вигідний ворогу закон.

А тим часом нижче можна ознайомитися з авторами проєкту закону №8271 і запитати, чи добре їм сидиться у своїх депутатських кріслах, поки їх захищають бійці ЗСУ, яких вони з подачі, вочевидь російських лобістів, збираються кидати за ґрати за їхню службу, кров, звільнені окуповані території. Тут можна ознайомитися з карткою ганебного законопроєкту», – написала українська захисниця у соцмережі.

«Слуги» Кремля дозволили карати захисників України_3
Читайте також:
Політика
росіяни маскують свою агентуру через оголошення таких людей у розшук або через введення проти них санкцій.
вчора, 16:04
Опінії
Також Синєгубов наказав всім керівникам комунальних закладів вигнати з приміщень військових. По всій області.
27 квітня, 12:05
Політика
Подруга українофоба Дмитра Табачника має бути негайно звільнена з Держмитслужби. Причому разом із тими, хто її призначав!
24 квітня, 07:09
Опінії
Іллю Вітюка Зеленський на десяту річницю розстрілів на майдані підвищує до бригадного генерала.
22 квітня, 15:35
Політика
Зеленський досі не ввів санкції щодо колишнього першого заступника глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова.
19 квітня, 18:29
Війна
Володимир Зеленський, у якого в травні 2024 року закінчуються президентські повноваження, вирушив у передвиборний тур прифронтовими містами.
19 квітня, 15:39