Слуги урода вчергове зазіхнули на власність народу

Опінії
11 січня, 09:56
Слуги урода вчергове зазіхнули на власність народу

Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.

Екоактивістка

Одним з ініціаторів цієї вимоги був Олег Бондаренко, голова екологічного комітету Верховної Ради.

Саме він запропонував внести в корисний законопроєкт №11024 про заборону джиппінгу в заповідниках оце «невелике» доповнення». І депутати дружньою за нього проголосували.

За пропозицією Олега Бондаренко, обласні та міські ради можуть скасовувати охоронні зони об’єктів природно-заповідного фонду на підставі експертного висновку та при погодженні Міндовкілля. Участь громадськості в процедурі не передбачено. Також невизначено, що це за «експерт», який має надавати висновок.

Головне юридичне управління Верховної Ради при аналізі законопроєкту визнало, що цей дозвіл суперечить Конституції України.

Адже землі та природні багатства України належать народу. І народ має права брати участь в рішеннях, що них стосуються.

Також управління зауважило, що подібний підхід суперечить самій назві законопроєкту: Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ територій та об’єктів природно-заповідного фонду!

Отже, видна брехня людям, коли світлою назвою намагаються прикрити темні справи.

Крім того, законопроєкт не відповідає вимогам ст. 6 міжнародної Орхуської конвенції, яку підписала Україна.

В конвенції прямо зазначено, що громадяни мають право брати участь у прийнятті рішень, які стосуються екологічних справ. Якщо Україна прагне до ЄС, вона має виконувати це вимоги.

8 січня закон Верховна рада проголосувала за цей законопроєкт. І просто страшно уявити, що почне коїться, коли Президент його підпише. Майже за кожний заповідник зараз й так постійно йде важка боротьба із забудовниками, підприємствами, мисливцями або лісниками.  Після набрання законом чинності, скоріш за все, розпочнеться масова ліквідація їхніх охоронних зон.

Сподіваюся, що  Зеленський не підпише цей антиконституційний законопроєкт, адже він є гарантом дотримання Конституції. Але чи стане Володимир Зеленський на бік Конституції?

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49
Політика
Дохла риба, неживі качки й смердюча ряска. Саме такий нині вигляд має басейн річки Десна, яку свідомо отруїли російські окупанти на Курщині.
03.09.2024, 06:02