«Слуги» вирішили рятувати економіку

ЕКОНОМІКА
16.07.2020, 12:33
«Слуги» вирішили рятувати економіку
Фото: Google

Депутати хочуть надати податкові пільги бізнесу, але плату за комуналку знижувати не збираються.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3848 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо заходів стимулювання економіки України». Авторами є представники фракції «Слуга народу»: Данило Гетманцев, Андрій Ніколаєнко, Анна Колісник та інші.

Депутати пишуть, що метою законопроєкту є вдосконалення елементів сучасної податкової системи України. Вона передбачатиме створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та стимулювання розвитку країни й виведення економіки з тіні.

Що пропонують народні обранці?

Законопроєктом передбачається тимчасове (з 1 січня 2021 року до 1 січня 2023 року) оподаткування операцій з постачання на митній території України або ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту, машин, обладнання та комплектуючих за відповідними товарними підкатегоріями за ставкою податку на додану вартість 7% від бази оподаткування (тобто зниження оподаткування).

Вносяться зміни до статті 291 Податкового кодексу України, що зменшують мінімальні межі площ сільськогосподарських угідь або земель водного фонду, які мають бути у власності або користуванні членів фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи.

Автори пишуть, що з метою усунення правової колізії та надання можливості сімейним фермерським господарствам залучати найманих працівників до сезонних робіт, пропонується внести відповідні зміни до Податкового кодексу України.

Так, статтями 1 та 27 Закону України «Про фермерське господарство», передбачено, що сімейні фермерські господарства можуть залучати для виконання сезонних й окремих робіт, які безпосередньо пов’язані з діяльністю господарства і потребують спеціальних знань чи навичок, інших громадян за трудовим договором (контрактом).

Утім, відповідно до підпункту Б пункту 4 статті 291 Податкового кодексу України, однією з умов перебування на спрощеній системі оподаткування для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку 4-ї групи є невикористання праці найманих працівників.

З метою усунення правової колізії та надання можливості сімейним фермерським господарствам залучати кваліфікованих найманих працівників (тимчасово) до сезонних робіт, вузькопрофільних фахівців (зокрема механізатор, агроном, зоотехнік тощо) пропонується доповнити Закон України «Про фермерське господарство» нормами щодо обмеження кількості найманих працівників – 10 особами.

Законопроєкт пропонує розширити перелік товарів, які не підлягають маркуванню марками акцизного податку, тестовими зразками та виноробною продукцією міцністю до 15%.

Також пропонується:

- доповнити перелік документів необхідних для отримання ліцензій на пальне декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

- виокремити в особливий пункт порядок маркування пива, а також сидру і перрі (без додавання спирту), які реалізуються в Україні;

- не застосовувати до розливу сидру і перрі (без додання спирту), встановлені обмеження щодо використання спеціальної тари для розливу алкогольних напоїв.

Передбачається, що тимчасово до 31 грудня 2021 року виробники пива з обсягом продукції до 2 млн літрів на рік застосовуватимуть ставку акцизного податку 0 гривень за 1 літр пива з солоду.

Тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби й протягом трьох місяців після дати завершення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, не нараховується і не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за ділянки державної й комунальної власності, і за ділянки оздоровчого призначення).

Планується не обкладати податком нерухоме майно, яке перебуває у власності органів державної влади, місцевого самоврядування, приватній власності (в тому числі ті, які передані в оренду), та які використовуються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), харчування, екскурсійних та інших туристичних послуг, послуг санаторно-курортного лікування тощо.

Головне питання в експертів — чи не спізнилися депутати з таким проєктом? Адже з одного боку вони звільняють від частини податків, а з іншого відбувається зростання плати за комунальні послуги, що витягує додаткові кошти з малого і середнього бізнесу.

При цьому вказане спрощення оподаткування фермерів взагалі виглядає дивним. Оскільки багато господарів наймають працівників не офіційно, щоби не сплачувати податки.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Українців під час війни заганяють у боргові ями.
05 грудня, 09:00
Економіка
Владі слід нагадати, що безкоштовних грошей не буває і нізвідки кошти у бюджеті не беруться. Прикро, але фінансова грамотність близька до 0.
05 грудня, 07:12
Економіка
Нардеп Синютка розкритикував підвищення податків
02 грудня, 11:07
Економіка
Платники податків мають можливість отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом в режимі онлайн
29 листопада, 15:30
Економіка
Зеленський підписав закон про підвищення податків
29 листопада, 15:00
Полтава
В умовах воєнного стану бізнес, який продовжує працювати та сплачувати податки, потребує підтримки від держави.
27 листопада, 17:33