Служба автомобільних доріг Полтавщини хоче побудувати магістраль по садибах людей

ПОЛТАВА
18.07.2016, 08:37
Служба автомобільних доріг Полтавщини хоче побудувати магістраль по садибах людей

Служба автомобільних доріг у Полтавській області планує забрати під нову ділянку траси Київ-Полтава-Довжанський садиби 30 людей у с. Копили під Полтавою. Підприємство незаконно привласнило собі приватизовані земельні ділянки, внаслідок чого постраждали понад 100 чоловік. Жодних відшкодувань чи планових відселень у зв’язку з будівництвом ІІІ черги автошляху під Полтавою місцева служба автомобільних доріг не здійснив. Будівництво дороги заплановано на вересень цього року.

– На сьогодні відносно цих обходів (повз с. Копили і смт Чутово) у нас розроблена проектно-кошторисна документація, завершується викуп земельних ділянок. Були прораховані можливі варіанти як проходу через населений пункт, так і будівництво в обхід. Будівництво в обхід населених пунктів буде менш затратним, – розповів начальник Служби автомобільних доріг в Полтавській області Дмитро Кобченко на одній із апаратних нарад у заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького.

Мешканці с. Копили спростували таку інформацію. Люди надали фото власних присадибних ділянок, по яких служба автодоріг уже вбила розмежувальні стовпчики майбутньої магістралі.

– За державними будівельними нормами відстань між такою автодорогою та найближчою спорудою має становити не менше 50-90 м. Натомість служба автомобільних доріг у Полтавській області хоче побудувати магістраль у нас на городах.

Активісти зверталися зі скаргами до голови Терешківської сільради, Мінстерства Інфраструктури України, Полтавського облавтодору, Адміністрації Президента, Прокуратури Полтавської області. Та назад отримали відписки. Кожен скидає з себе відповідальність, переконані жителі Копилів.

Копиляни скаржаться, що в минулому внаслідок розширення річки Коломак, у багатьох жителів потріскалися фундаменти будівель. До чого призведе будівництво траси міжнародного значення в безпосередній близькості до споруд, люди не беруться прогнозувати.

– Якщо немає іншої можливості побудувати трасу, як тільки в нас, нехай усіх відселяють на безпечну зону. Це місце вже і так прозвали мертвим трикутником. Нас затисли чинною дорогою й залізничним полотном. Якщо збудують ще нову ділянку магістралі, ми опинимося в центрі трикутника. Дома і так знецінилися в ціні. Ніхто не хоче там жити, – активісти.

Також мешканці села зазначають, що служба вчинила велику помилку, обравши таке розташування нової ділянки траси. Вона, за словами копилян, проходить по колишньому руслу річки Коломак.

– Будівництво траси на визначеному автодором місці може обернутися екологічною катастрофою. Вони пустили магістраль по бувшому руслу Коломака. Багато років тому русло змінилося, та підземні джерела все ще б’ють. Але ніхто не береться прогнозувати, що буде з водою, якщо будівельники увіб’ють палі в земну поверхню, – копиляни.

Активісти оголосили протест під будівлею «Полтавського облавтодору» завтра, 19 липня. Близько 70 копилян прийдуть вимагати в служби автомобільних доріг у Потавській області діяти згідно з законом про державні будівельні норми та постановами, які автодор надавав людям. Протест відбудеться о 10 годині за адресою м. Полтава, вул. Кубишева, 22, А. 

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35