Сьогодні на Полтавщину завезуть тести на коронавірус

ПОЛТАВА
23 березня, 11:45
Сьогодні на Полтавщину завезуть тести на коронавірус
Фото: Останній Бастіон

Сьогодні в медичні заклади Полтавської області мають завезти тести на виявлення COVID-19. Про кількість і в які заклади, не розповідають.

Відомо, що сьогодні вночі в Україну з Китаю доставили 250 тис тестів на коронавірус.

"Військовий борт привіз в Україну два види тестів: для полімеразної ланцюгової реакції і 250 тисяч тестів для експрес-діагностики", – повідомляє Офіс президента України.

Літаком доставили також медичні маски, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень. Їх направлять для першочергових потреб медиків, військовослужбовців, співробітників поліції і прикордонної служби.

Це перша партія медичного вантажу з Китаю. Цього тижня заплановано ще кілька рейсів.

Сьогодні зранку Нацгвардія у супроводі медиків почала розвозити в усі області отримані тести для виявлення коронавірусу.

Зараз на Полтавщині не виявлено жодного випадку коронавірусу, повідомив Володимир Мохначов, керівник відділу медицини катастроф Полтавської ОДА.

Неофіційно медичні працівники розповідають, що хворі на коронавірус на Полтавщині є. Їх «не виявляють», бо тести на COVID-19 відсутні.

У області на самоізоляції вдома знаходяться 604 людини. Їх контролюють сімейні медики й поліцейські.

Щодня кількість осіб, які приїхали з-за кордону в Україні й на Полтавщині збільшується, інформують у Полтавському обласному ценрі громадського здоров’я.

«У зв’язку з поширенням COVID-19, Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА пропонує заповнити анкету мешканцями Полтавської області, які мають історію подорожі з країн, де розповсюджений коронавірус. Це допоможе організувати ефективні запобіжні заходи в період карантину», – написав у Facebook заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

МОЗ повідомляє, що експрес-тести на коронавірус будуть проводити у випадку підозри на COVID-19 тільки лікарі медзакладів.

«У випадку, якщо у вас є ознаки гострого респіраторного захворювання, телефонуйте до свого сімейного лікаря. Екстрена медична допомога виїжджає тільки на ургентні випадки. Медичні працівники швидкої допомоги не будуть проводити тест на COVID-19», – повідомляють на сайті МОЗу.

Медики в лікарнях будуть проводити два експрес-тести. Перший – на грип, другий – на коронавірус.

Станом на 10:00 23 березня в Україні лабораторно підтвердили 73 випадки захворювання на COVID-19. За добу додалось 26 хворих.

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець пропонує запровадити погодинну оплату для медиків, які борються з коронавірусом.

Читайте також:
Лікування на стаціонарі продовжують 95 мешканців міста, на амбулаторному - 2942.
09:20
Лікування на стаціонарі продовжують 107 мешканців міста, на амбулаторному - 2811.
вчора, 09:12
Нова лабораторія дозволить робити більше на 400 тестів на добу.
28 жовтня, 14:41
Лікування на стаціонарі продовжують 85 мешканці міста, на амбулаторному – 2948.
28 жовтня, 09:20
Лікування на стаціонарі продовжують 93 мешканці міста, на амбулаторному - 2982.
27 жовтня, 09:20
За словами голови Полтавської ОДА, ці кошти будуть витрачені на модернізацію ліжок з киснем.
26 жовтня, 12:00