Сьогодні Сенат США має проголосувати за військову допомогу Україні

ПОЛІТИКА
20 квітня, 08:24
Сьогодні Сенат США має проголосувати за військову допомогу Україні

США одразу ж після рішення Конгресу почнуть постачати зброю Україні

Сенат США швидко ухвалить законопроєкти спікера Палати представників Майка Джонсона, зокрема про допомогу Україні.

Про це заявив лідер демократів у Сенаті Чак Шумер, інформує  Радіо Свобода.

Чак Шумер
Чак Шумер

«Якщо Палата представників відправить (Сенату – ред.) пакет законопроєктів щодо національної безпеки, ми швидко відправимо його президенту США Джо Байдену», – наголосив Шумер.

Сенатор додав, що сподівається на підтримку законопроєктів з боку Палати представників, оскільки «зволікання дорого обійшлося США та їхнім союзникам». «Якщо США не підтримають Україну, вони програють війну путіну», – наголосив лідер демократів.

Сенат відсьогодні пішов на перерву до 29 квітня. Сам Шумер не уточнив, чи збиратимуться сенатори в екстреному порядку, щоб швидше прийняти допомогу Україні та Ізраїлю.

19 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила adopt the rul (ключову процедурну перешкоду) для голосування пакета законопроєктів з іноземною допомогою, який містить, у тому числі допомогу Україні.

Білий дім очікує, що постачання американської військової допомоги почнуться одразу ж після того, як відповідне додаткове фінансування схвалить Конгрес США.

Про це на брифінгу 19 квітня заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Сьогодні Сенат США має проголосувати за військову допомогу Україні_3

На питання, як швидко США почнуть постачати нову військову допомогу Україні після рішення Конгресу, речниця сказала: «Одразу ж», нагадавши, що адміністрація Джо Байдена не раз наголошувала на необхідності швидкого рішення з боку законодавців.

«Як ми неодноразово казали, українці поступались територіями через бездіяльність Конгресу. Але ми дуже вдячні, що Конгрес рухається вперед і на двопартійній основі. Ми хочемо, щоб це (пакет допомоги. – Ред.) був схвалений Конгресом, Сенатом і потрапив на стіл президента. І він одразу підпише цю допомогу», – додала вона.

Жан-П’єр нагадала, що ціль путіна в Україні – «загарбати її суверенну територію».


Директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив американських законодавців, що, в разі якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти росії до кінця року.

Сьогодні Сенат США має проголосувати за військову допомогу Україні_5

У березні керівники американської розвідки попереджали американських законодавців, що затримка з наданням військової допомоги Україні дозволить росії захопити більше української території. Якщо Україні не буде виділена допомога, то «ми побачимо нові Авдіївки», заявляв тоді очільник ЦРУ, маючи на увазі відступ української армії з Авдіївки після багатомісячної оборонної операції.

Колишній віцепрезидент США Майк Пенс, який працював в адміністрації Дональда Трампа в часи його президентства, схвально відгукнувся про законодавчу ініціативу спікера Палати представників щодо допомоги Україні й висловив упевненість, що вона знайде підтримку.

Набагато більш позитивний щодо здатності України перемогти є генерал Бен Годжес, колишній командувач силами НАТО в Європі. На його думку, найгірший сценарій для України — це якщо західні держави «продовжать робити те, що ми робимо, саме зараз».

Спілкуючись з мовником Al Jazeera, Годжес висловив переконання, що росія «не має можливості вивести Україну з війни».

Сьогодні Сенат США має проголосувати за військову допомогу Україні_7

Відтак, на його думку, Заходу необхідно «припинити вигадувати виправдання, припинити наше самостримування та коливання».

Годжес вважає, що союзники повинні просто прийняти стратегічну мету України — відновлення кордонів 1991 року. Втім, за його словами, 2024 рік є роком «промислової конкуренції», й українській армії зараз необхідно виграти час та стабілізувати ситуацію на фронті, допоки Україна не наростить власну армію та не відновить оборонну промисловість.

Майкл О’Генлон, голова з питань оборони та стратегії в Інституті Брукінгса, вважає, що за певного збігу обставин, є шанси України на перемогу.

«Маючи ще 60 мільярдів доларів допомоги США, посилення набору [до збройних сил] та захопливий військовий прорив через невелику ділянку лінії фронту, Україна може мати шанс наприкінці цього року або на початку наступного звільнити половину чи більше своєї окупованої території. Шанси важкі, але не безнадійні», — зазначає О’Генлон у своїй статті для видання The Washington Post.

Сьогодні Сенат США має проголосувати за військову допомогу Україні_9

На його думку, наступ для прориву російської лінії оборони лише на одній ділянці фронту — на відміну від кількох паралельних наступів у різних місцях одночасно — може стати запорукою успіху.

«Країна заслуговує на другий шанс щодо такого контрнаступу — щоб захистити світовий порядок, зупинити російську агресію і, що не менш важливо, звільнити власних громадян, які зараз живуть під владою росії, і повернути собі Чорноморське узбережжя», — продовжує експерт.

У разі ж провалу такого контрнаступу, США можуть зменшити свою підтримку і перевести її на рівень, достатній для оборони. Однак, зауважує О’Генлон, «підштовхувати Україну до цього варіанту ще зарано».

«Новий український контрнаступ проти росії був би надзвичайно складним і непевним. Але це могло б вдатися», — підсумовує він.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Як море в краплі води…
вчора, 13:25
Війна
The New York Times назвала можливі сценарії завершення війни після приходу Дональда Трампа.
вчора, 06:55
Політика
Уряд Італії надав громадянство президенту Аргентини Хав'єру Мілею через його італійське походження
вчора, 06:25
Опінії
Запропонована Трампом на посаду Директора національної розвідки Тулсі Габбард є великою шанувальницею Асада
13 грудня, 11:47
Політика
Канцлер Німеччини заявив, що готовий провести подальші переговори з путіним, попри безрезультатну телефонну розмову
12 грудня, 11:31
Політика
Сирія так і не змогла відновитися після втрати нафтових родовищ і заводів
09 грудня, 16:31