Сьогодні відбудеться запуск українського супутника «Січ 2-30»

ЕКОНОМІКА
13.01.2022, 11:52
Сьогодні відбудеться запуск українського супутника «Січ 2-30»
Фото: google

Старт відбудеться в рамках місії Transporter 3

Запуск в космос українського супутника за допомогою ракети компанії SpaceX відбудеться сьогодні, 13 січня 2022 року, після 17:00 за за київським часом з бази Космічних сил США на мисі Канаверал.

Старт відбудеться в рамках місії Transporter 3. Пряму трансляцію запуску можна буде переглянути в YouTube.

Це нова дата, попередньо в жовтні минулого року, SpaceX заявляла про намір стартувати 10 січня.

У грудні, український супутник дистанційного зондування землі «Січ 2-30» інтегрували з американським ракетоносієм Falcon 9. Представники КБ «Південне» підписали з нідерландською компанією ISILAUNCH відповідний Протокол завершення інтеграції.

Супутник «Січ 2-30» має стати першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.

Український супутник дистанційного зондування Землі на початку грудня минулого року, завершив всі заплановані випробування та по проходженню митних формальностей, 5 грудня, був відправлений до США.

Запуск та подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів України у сфері національної безпеки та оборони.

Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00