«Соросята» внесли в Раду новий законопроєкт про «обрізання» СБУ

ПОЛІТИКА
30.03.2020, 23:40
«Соросята» внесли в Раду новий законопроєкт про «обрізання» СБУ
Фото: petrimazepa.com

Автори законопроєкту пропонують позбавити СБУ більшість її функцій.

На офіційному сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №3196-1 «Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо реформування діяльності Служби безпеки України».

Авторами є депутати від фракції «Голос» на чолі з Олександрою Устіновою та Кірою Рудик. Законопроєкт підготовлено, як стверджують його автори, з метою приведення Служби безпеки України (СБУ) до стандартів провідних європейських країн шляхом прийняття змін законодавства України, що регулює діяльність Служби безпеки України.

Що пропонують народні обранці

Проєктом пропонується викласти в новій редакції Закон України «Про Службу безпеки України» та внести зміни до низки законодавчих актів України з питань діяльності СБУ, зокрема: Кримінального процесуального кодексу України, «Про національну безпеку України», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про запобігання корупції» тощо.

Законопроєктом серед іншого передбачено:

- завдання СБУ обмежуватимуться оперативно-розшуковою діяльністю та контррозвідкою в різних сферах та протидією розвідувально-підривній діяльності проти України; боротьбою з тероризмом; охороною державної таємниці;
- СБУ має втратити більшість правоохоронних функцій та бути позбавленою повноважень зі здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях;
- має бути створена окрема структура - Управління внутрішнього контролю СБУ, підпорядкованого безпосередньо Голові СБУ, яке має забезпечувати доброчесність працівників та дотримання ними вимог законодавства, а також реагувати на протиправні дії працівників Служби;
- щодо чинних працівників СБУ має бути проведена атестація за процедурою схожою до атестації прокурорів за участі новоствореного Управління внутрішнього контролю (детальний порядок атестації визначатиме Президент);
-співробітники СБУ переводяться до новоутворених управлінь за результатами успішної атестації;
- у структурі замість Академії СБУ створюється Тренінговий центр СБУ, який має забезпечувати первинну підготовку нових працівників Служби та здійснюватиме навчання та підвищення кваліфікації чинних співробітників Служби;
- добір на посади у СБУ здійснюватиметься за результатами поетапного конкурсного відбору, а на окремі категорії посад, перебування осіб на яких становить державну таємницю, передбачена особлива процедура проведення конкурсів (детальну процедуру затверджує Президент);
- відбудеться часткова демілітаризація СБУ та запровадження спеціальних звань для рядового та начальницького складу СБУ.
- підрозділи, які здійснювали боротьбу з корупцією та організованою злочинністю, ліквідуються, а їхні працівники звільняються.

Хто автори законопроєкту

Згідно з інформацією ЗМІ автори законопроєкту наближені до грантових фондів «Відродження» та «Відкрите суспільство», які фінансуються Джорджем Соросом. Саме з їх діяльністю багато хто пов’язує величезну кількість так званих антикорупційних органів, які дублюють діяльність один одного, отримуючи кошти з-за кордону. Також деякі ЗМІ повідомляють про лобіювання цими депутатами реформ правоохоронних органів, а саме прокуратури, що, на думку експертів, спричинило параліч її роботи.

Фактично саме ці депутати, на думку багатьох експертів, вводять незрозуміле тестування, тестуючи усіх від лікарів до правоохоронців (при цьому самі постійно завалюють тести на конкурсах у своїх же органи), пропагують гендерні квоти в спецслужбах і це за умови війни на сході та розквіту криміналітету, який часто спонсорує Росія.

На догоду західним кураторам із правоохоронних органів здійснюється ще одна спроба витиснути найбільш принципових й патріотичних силовиків, а їх місце заступають «членкині» і «військині», які здатні хіба на охорону гей-парадів.

Тобто нам пропонується планомірний розвал спецслужб – все задля можливості отримати черговий грант для того, аби безбідно жити, при цьому не гребуючи вчиняти злочини проти України.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
Найбільша кількість депутатів, які склали повноваження, серед «Слуги народу».
10 грудня, 11:46
Кримінал
Депутати декриміналізували крадіжки на суму до 3000 грн
18 липня, 18:32
Політика
Таким чином нардеп буде розподіляти між своїми помічниками приблизно 130 тисяч гривень щомісячно.
16 липня, 18:37
Політика
Законопроєкт про міжнародні оборонні компанії вже зареєстровано в парламенті
01 травня, 17:10
Політика
Під час війни потрібно заборонити фінансування політичних партій. А бюджетні гроші направляти на потреби ЗСУ.
15 квітня, 15:04
Політика
Обмеження також стосуються прокурорів, нардепів, урядовців, чиновникам НБУ
11.04.2023, 11:32