SpaceX має запустити ракету Starship 17 листопада

СВІТ
11.11.2023, 13:31
SpaceX має запустити ракету Starship 17 листопада

Компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США

Космічна компанія Ілона Маска SpaceX повідомила точну дату другого льотного випробування своєї ракети Starship – воно відбудеться 17 листопада 2023 року.

Про це йдеться в офіційному обліковому записі SpaceX у соціальних мережах.

При цьому компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США. Проте вже з упевненістю «дивиться у майбутнє» та планує запустити живу трансляцію приблизно за пів години до старту.

Найбільша у світі ракета Starship наразі допрацьовується у Бока-Чіка у Техасі. Свіжа оцінка SpaceX дати запуску Starship відбулася після недавньої активізації робіт у Техасі, в ході яких компанія випробувала повністю зібрану ракету на стартовому майданчику і встановила систему припинення польоту.

Перша спроба запуску виявилася невдалою, вона відбулася 20 квітня 2023 року. Тоді розгінний блок Starship не зміг відокремитися від ракети-носія Super Heavy, як планувалося. SpaceX відправила команду на самознищення корабля за кілька хвилин після старту. Неймовірно потужна ракета навіть пошкодила орбітальну пускову установку на Starbase і зробила у бетоні великий кратер.

Варто зауважити, що у компанії Ілона Маска SpaceX виявили високий рівень травматизму працівників через порушення правил безпеки.

Космічні амбіції Ілона Маска призвели до поранень і травм шестисот співробітників його компанії та однієї смерті. Таких висновків дійшло агентство Reuters, провівши власне розслідування.

Зазначається, що з 2014 року у компанії SpaceX сталося понад 600 нещасних випадків на робочому місці, зокрема 100 порізів або розсічень, 29 переломів або вивихів, 17 роздроблених рук та пальців, 9 травм голови, включаючи один перелом черепа, 4 струси мозку та одну черепно-мозкову травму, а також мінімум 5 випадків опіків, 5 поразок струмом, 7 травм очей.

Агентство Reuters виявило подробиці понад 600 травм, вивчивши судові документи у позовах працівників, медичні записи працівників, вимоги державних працівників про компенсацію та записи викликів екстреної допомоги. Хоча компанія повинна надавати щорічні дані про травми регуляторам для своїх об’єктів, вона не оновлювала офіційні дані протягом кількох років між 2016 і 2021 роками.

У червні 2014 року компанія SpaceX повідомила про нещасний випадок на виробництві на своєму заводі в Техасі. Працівники мали перевезти матеріали вантажівкою до ангара, але ременів для кріплення вантажу не було. Тому один з робітників, Лонні Леблан, вирішив сісти зверху, щоб стабілізувати вантаж під час транспортування. Після того, як вантажівка рушила з місця, робітника зірвало поривом вітру, і він впав на асфальт, вдарившись головою і померши на місці.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35
Новини
Відбір екіпажу здійснюватиметься відповідно до стандартних та додаткових критеріїв NASA для кандидатів у астронавти.
19 лютого, 11:15
Життя
Новий представник екзопланет з ультракоротким орбітальним періодом названо Wolf 327b. Він знаходиться за 93 світлові роки від Сонця.
04 лютого, 07:59
Світ
Комерційну орбітальну станцію Starlab виведуть на орбіту за допомогою ракети-носія Starship компанії SpaceX.
01 лютого, 10:05