SpaceX вдруге намагалася запустити корабель Starship

СВІТ
18.11.2023, 16:57
SpaceX вдруге намагалася запустити корабель Starship

Він знову вибухнув.

Компанія SpaceX о 8:04 за часом східного узбережжя США (15:04 за Києвом) запустила систему Starship, що складається з однойменного корабля та ракети-носія Super Heavy. Запуск здійснили з майданчика Starbase у Техасі.

О 15:08 ступені системи вдало розділилися:


Прискорювач вибухнув за секунди після стадії відокремлення, пізніше сигнал від самого корабля зник. Він також вибухнув після запуску самознищення.

Попри це, випробування вважають успішним. Річ у тім, що наразі усі польоти є тестовими – фахівці шукають слабкі місця, виправляють помилки й досягають нових успіхів.

Starship є найвищою і найпотужнішою ракетою у світі, що зможе виводити на орбіту Землі більш як 100-тонне навантаження та навіть відправляти людей на Місяць і Марс.

Ракета складається з ракети-прискорювача Super Heavy з 33 метановими двигунами Raptor та космічного корабля Starship, який одночасно є другим ступенем ракети і має шість двигунів. Система також є багаторазовою — обидва ступені Starship після запуску повертатимуться на космодроми чи надводні майданчики.

Читайте також:
Історія
Українці у проєкті першої орбітальної станції
11 червня, 16:57
Життя
Як зауважують астрономи, на виявленому космічному об'єкті тепло і, мабуть, є вода. Тепер туди мають відрядити спеціальну місію.
26 травня, 12:04
Життя
Вчені зазначили, що вивчатимуть це явище протягом кількох років.
21 травня, 17:05
Світ
Компанія Boeing готова відправити астронавтів на Міжнародну космічну станцію для NASA після років затримок і проблем.
06 травня, 18:03
Світ
Туристичні польоти на орбіту триватимуть від трьох до шести днів, тоді як експедиція на МКС триватиме близько десяти днів.
02 травня, 11:51