SpaceX вдруге намагалася запустити корабель Starship

СВІТ
18 листопада, 16:57
SpaceX вдруге намагалася запустити корабель Starship

Він знову вибухнув.

Компанія SpaceX о 8:04 за часом східного узбережжя США (15:04 за Києвом) запустила систему Starship, що складається з однойменного корабля та ракети-носія Super Heavy. Запуск здійснили з майданчика Starbase у Техасі.

О 15:08 ступені системи вдало розділилися:


Прискорювач вибухнув за секунди після стадії відокремлення, пізніше сигнал від самого корабля зник. Він також вибухнув після запуску самознищення.

Попри це, випробування вважають успішним. Річ у тім, що наразі усі польоти є тестовими – фахівці шукають слабкі місця, виправляють помилки й досягають нових успіхів.

Starship є найвищою і найпотужнішою ракетою у світі, що зможе виводити на орбіту Землі більш як 100-тонне навантаження та навіть відправляти людей на Місяць і Марс.

Ракета складається з ракети-прискорювача Super Heavy з 33 метановими двигунами Raptor та космічного корабля Starship, який одночасно є другим ступенем ракети і має шість двигунів. Система також є багаторазовою — обидва ступені Starship після запуску повертатимуться на космодроми чи надводні майданчики.

Читайте також:
Життя
Запуски ракет створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери
01 грудня, 07:25
Життя
Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.
26 листопада, 16:29
Життя
Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя. Виявлений фосфор знаходиться у газовій хмарі WB89-621.
20 листопада, 21:33
Життя
Приголомшливе відкриття допоможе відповісти на багато питань. Зокрема, чому планета, схожа на Землю, виявилася не придатною для життя.
13 листопада, 21:32
Світ
Компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США
11 листопада, 13:31
Світ
Стартовий майданчик підтримує ракету Spectrum, розроблену для доставки близько 1000 кг вантажу на орбіту.
04 листопада, 08:27