SpaceX відправила на орбіту військові супутники для попередження про ракетні атаки

СВІТ
03.09.2023, 08:05
SpaceX відправила на орбіту військові супутники для попередження про ракетні атаки

Одночасно компанія побила свій власний рекорд швидкості польоту

Компанія SpaceX після дводенної затримки вивела на орбіту новий комплекс військових супутників для Космічних сил США і одночасно побила свій власний рекорд швидкості польоту.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на пресслужбу SpaceX.

Ракета Falcon 9 з 13 космічними апаратами, призначеними для Агентства космічних розробок (SDA), була запущена 2 вересня з космодрому Ванденберг у Каліфорнії й успішно приземлилася на космодромі. Це був 13-й запуск першого ступеня ракети.

"Цей запуск став 61-м запуском компанії SpaceX 2023 року, що відповідає торішньому рекорду, а до кінця року залишається ще чотири місяці", - заявив інженер із надійності авіоніки компанії SpaceX Закарі Луппен.

За його словами, початкова спроба запуску місії Tranche 0 була зроблена компанією SpaceX 31 серпня, але була відкладена через несподівану реакцію одного з дев'яти двигунів першого ступеня Falcon 9.

Другу спробу, зроблену 1 вересня, також було скасовано приблизно за 12 хвилин до старту через проблеми з клапаном у наземному обладнанні.

Сьогоднішній запуск став другим у рамках програми Proliferated Warfighter Space Architecture (PWSA) - розгортання на низькій навколоземній орбіті мережі супутників, що забезпечують військовий зв'язок, сповіщення про ракети та їх відстеження.

Перший запуск у рамках PWSA відбувся у квітні, коли Falcon 9 вивела на орбіту 10 супутників.

Місії SpaceX

Наприкінці травня SpaceX вивела на орбіту арабський супутник BADR-8, призначений для забезпечення зв'язку в Європі, Близькому Сході, Африці та Центральній Азії.

А кількома днями раніше компанія Ілона Маска відправила в космос відразу 22 одиниці нових супутників V2 mini.

Крім того, у квітні SpaceX вперше спробувала запустити на орбіту свою найбільшу ракету Starship, яка має у майбутньому полетіти на Місяць та Марс. Однак для компанії Ілона Маска ці випробування закінчилися потужним вибухом.

Читайте також:
Світ
Судовий процес припинено через дії слідчих, які приховали важливі докази на користь актора.
13 липня, 10:29
Війна
Компанія Ілона Маска співпрацює з Пентагоном, щоб припинити незаконне використання супутникового зв’язку Starlink російськими військовими
27 червня, 11:25
Політика
Внесення застави не дозволяє генеральному прокурору Нью-Йорка розпочати конфіскацію майна Трампа, включаючи Трамп-тауер.
02 квітня, 17:56
Історія
Саме Рейгану вдалося створити передумови для розвалу СРСР.
08 березня, 11:10
Політика
Демократи в США почали розслідування щодо компанії Маска
07 березня, 15:35