SpaceX запустила перші супутники Starlink з прямим підключенням до смартфонів

СВІТ
04 січня, 18:05
SpaceX запустила перші супутники Starlink з прямим підключенням до смартфонів

Ілон Маск запевняє, що новий сервіс готовий усунути «мертві зони» стільникового зв’язку в усьому світі.

Компанія SpaceX успішно запустила першу в році ракету Falcon 9, доставивши на орбіту 21 супутник Starlink, в тому числі шість, оснащених технологією прямого зв’язку з мобільним телефоном (Direct to Cell, DTC).

Про це повідомляє портал Space Flight Now.

Головною метою цієї місії була інтеграція технології DTC, що дозволяє стандартним смартфонам підключатися безпосередньо до супутників Starlink без будь-яких модифікацій.

У своїй заяві SpaceX наголосила, що додавання послуги DTC має на меті полегшити глобальний доступ до текстових повідомлень, дзвінків і веб-перегляду, незалежно від місцезнаходження користувача – на суші, в озерах або прибережних водах.

За словами генерального директора SpaceX Ілона Маска, сервіс DTC готовий усунути «мертві зони» стільникового зв’язку в усьому світі, що надає йому надзвичайну важливість та цінність під час стихійних лих.

«Навіть якщо цілий регіон або країна втратить зв’язок через великий ураган, повінь, пожежу, торнадо, землетрус… навіть якщо всі вишки впадуть, ваш телефон все одно буде працювати» – розповідав раніше Маск про DTC.

SpaceX має плани запустити приблизно 840 супутників з підтримкою DTC протягом наступних 6 місяців, а додаткові запуски триватимуть і після цього періоду.

Таким чином SpaceX прагне досягнути власної мети з розширення глобальних зв’язків за допомогою інноваційних супутникових технологій.


Нагадаємо, що нові антени Starlink від SpaceX забезпечили стабільніший інтернет на високій швидкості.

У листопаді минулого року компанія SpaceX почала продавати в США антени Starlink третього покоління за ціною в $599. Тепер же в інтернеті з’явилися перші відгуки користувачів про новинку, призначену для забезпечення підключення до супутникового інтернету компанії.

Судячи з відгуків покупців, тарілка Starlink третього покоління не піднімає планку максимальної швидкості інтернет-з’єднання. Замість цього пристрій відмінно справляється із забезпеченням максимальної швидкості широкосмугового доступу в інтернет протягом тривалого періоду часу. «Я помітив, що отримую більш високу швидкість і більш стабільне з’єднання, особливо у вечірній час, з моїм Gen 3. Антена третього покоління забезпечує швидкість від 300+ Мбіт/с до 100 Мбіт/с у години максимального навантаження», — наводить джерело слова одного з користувачів нової антени.

Раніше, коли цей самий користувач задіяв для підключення до інтернету антену Starlink другого покоління, то зазвичай швидкість з’єднання становила 150 Мбіт/с і могла знижуватися до 50-10 Мбіт/с у години найвищого навантаження. «Нова антена у мене близько місяця, і він чудовий. Якби мені довелося сказати щось негативне, я б сказав, що мені не подобається нове кріплення, яким оснащена тарілка. В іншому я думаю, що в моєму випадку оновлення було варте того», — додав користувач.

Схожі відгуки від перших покупців нових антен Starlink з’явилися у спільноті Reddit. Один із власників зазначив, що пристрій забезпечує максимальну швидкість з’єднання, аналогічну тій, що видавав термінал першого покоління, але робить це значно стабільніше. «Кілька разів я отримував швидкість у 300 Мбіт/с на Gen 1, але зазвичай 200 Мбіт/с або менше. З антеною Gen 3 більшу частину часу я отримую швидкість від 290 до 303 Мбіт/с», — написав користувач Starlink.

Читайте також:
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40
Світ
Імплантат вийшов з ладу після того, як з мозку було вилучено кілька ниток, що реєструють нейронну активність
10 травня, 09:27
Життя
Цей робот може розвивати швидкість до 10 метрів за секунду і переносити вантажі до 10 кілограмів.
30 квітня, 15:30
Економіка
Розпропагована китайцями технологічна новинка виявилася «мильною бульбашкою». Товар опиниться у споживачів не раніше наступного літа.
17 квітня, 06:00