Співробітник СБУ уникнув покарання за вибивання грошей із підприємців Донеччини

КРИМІНАЛ
04 січня, 09:48
Співробітник СБУ уникнув покарання за вибивання грошей із підприємців Донеччини

Міський суд Торецька закрив справу проти старшого оперуповноваженого Костянтинівського відділу управління СБУ у Донецький області.

Спецслужбіста звинувачували у вимаганні хабарів, повідомило видання "368.media" з посиланням на відповідні матеріали кримінального провадження.

Зазначається, що неназваний співробітник СБУ у 2016 році пригрозив перевірками й призупиненням діяльності підприємцю з Торецька, який надавав послуги інтернет-зв'язку для ДП "Дзержинськвугілля".

Спецслужбіст зі спільником вимагали неправомірну вигоду на загальну суму 10 тисяч гривень, котра кожен наступний місяць мала зростати на 1000 грн.

За даними розслідування, обох фігурантів затримали "на гарячому" під час отримання вказаної суми; проти них було відкрито провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

Справа слухалася у суді з жовтня 2016 року, але наприкінці 2020 року під час останнього засідання прокурор відмовився підтримувати державне обвинувачення, пояснюючи, що версія не підтверджується, а потерпілий підприємець самостійно відмовився від претензій до хабарника.

Відтак суд закрив справу проти спецслужбіста за відсутності складу злочину.

Знаково, що спільнику колишнього оперуповноваженого слуги Феміди винесли послаблений вирок – замість обвинувачення за частиною 3 статті 368 (неправомірна вигода) його оштрафували на 850 грн відповідно до частини 2 статті 190 ККУ (шахрайство), затвердивши угоду між потерпілим і обвинуваченим.

Читайте також:
Антикорупціонери нагадують класичне правило – не призначати на посади "чортів".
18 січня, 16:04
Члени Зе-команди — Кирило Тимошенко, Олександр Кубраков і Юрій Голик — не припиняють наживатися на програмі "Великого будівництва".
14 січня, 12:16
Податківця “взяли на хабарі від однієї великої компанії, а тепер він куруватиме всі великі компанії.
12 січня, 19:31
або про миколаївський десант прибульців у погонах на Полтавщину
11 січня, 21:50
"Нетерпимість до корупції" — одне з гасел, із якими до влади у 2019 році прийшла Зе-команда.
06 січня, 13:46