Справа проти Киви може розпастися через заангажованість ДБР

ПОЛІТИКА
24 січня, 12:13
Справа проти Киви може розпастися через заангажованість ДБР

Кримінальна справа стосовно бійки за участі Іллі Киви передана в ДБР.

Відповідне рішення було прийняте генеральним прокурором Русланом Рябошапкою. Офіс генпрокурора об'єднав два провадження (відкрите поліцією за заявою Киви і Рябошапкою щодо Киви) і доручив його ДБР.

Попри те, що кримінальною справою відтепер не займатиметься підконтрольна Авакову структура, у покаранні скандального проросійського депутата виникають сумніви. Адже у ДБР неодноразово відмовлялися розслідувати діяльність Киви.

Так, теруправління ДБР, розташоване у місті Полтава, більше ніж пів року саботує розслідування у справі залякувань та знищення майна головного редактора «Останнього Бастіону» Геннадія Сікалова.

Ряд обставин вказує на те, що за нападами у формі підпалу майна (автівки та нерухомості), які відбулися у березні та травні 2019 року, стоїть саме Ілля Кива. Особи, що здійснювали підпал авто, були ідентифіковані і їхній зв’язок з нинішнім народним депутатом є безперечним.

Погрози у бік Геннадія Сікалова посипалися після того як «Останній Бастіон» оприлюднив ряд викривальних стосовно Киви матеріалів. Поліцейські чини відмовилися розслідувати справу пославшись на те, що Кива має «дах» в особі самого Арсена Авакова.

Справа проти Киви може розпастися через заангажованість ДБР_1

У ДБР справу також саботували – попри судові ухвали.

Чергові заяви стосовно Киви були подані до ДБР наприкінці 2019 року. Їхньою підставою стали погрози вбивством, які Кива адресував чоловікові, з якими у нього трапилася суперечка.

За цим фактом до ДБР було спрямовано одразу кілька заява. Одну з таких заяв написав громадський активіст Сергій Стерненко.

Проте у ДБР не побачили підстав для відкриття провадження. «Я звернувся до ДБР із заявою про вчинення злочину, і ось отримав відповідь. Бюро не побачило складу правопорушення у обіцянці відрізати голову», – прокоментував ситуацію Стерненко.

З огляду на сказане існує чимало причин сумніватися у тому, що ДБР таки здійснить об’єктивне розслідування у черговій справі за участі Киви.

Читайте також:
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
21 лютого, 11:47
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
Ветеран війни сподівається таки знайти депутата та його охоронців і потримати за горло кожного поодинці.
11 лютого, 19:48
Оперативники отримали інформацію, що раніше судимий мешканець Рівного підшукує через кримінальні кола виконавця для здійснення вбивства.
10 лютого, 19:12
Підпільний цех діяв у місті Лубни.
07 лютого, 10:51
У ніч проти 31 січня поліція Стамбула викрила кубло злочинного угрупування, заарештувавши 16 бандитів різної національності.
01 лютого, 16:20