Справа Труханова: Експрокурора Одещини Жученка відпустили під заставу 2,6 мільйона
Загальний розмір завданої шкоди за епізодами в яких фігурує прокурор становить 689 млн гривень.
Вищий антикорупційний суд відмовив у клопотанні про взяття під варту колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
За версією слідства, експрокурор Одещини Олег Жученко разом з іншими 15 особами, включно з мером Одеси Трухановим, підозрюється у ймовірному завданні шкоди територіальній громаді міста Одеси на суму 689 млн грн.
Жученко був прокурором області з червня 2017 до вересня 2019-го.
Йому інкримінують зловживання службовим становищем при виділенні прокуратурі Одеської області земельної ділянки по вулиці Жаботинського, 54-а і Люстдорфська дорога, 55-Д під забудову, що суперечило нормам законодавства щодо конкурентної передачі землі.
Оголошення про пошук забудовника, згідно з показаннями свідка, перебувало на сайті прокуратури близько 30 хвилин. Офіційно прокуратура начебто отримала тільки одну пропозицію від ТОВ ФПГ «Будова» із 2 185 кв.м. квартир.
«Немає такої вимоги законодавства, щоб внаслідок отримання в постійне користування земельних ділянок органом державної влади, яким є і прокуратура, можна забезпечувати своїх працівників житлом», — стверджує прокурор САП Мусіяка.
За його словами, одеські прокурори з приводу службового житла мали звертатися до міської ради. Натомість, якби мерія передала ділянки для забудови на конкурентних засадах, то отримала б кошти, які б могла спрямувати на купівлю службового житла, в тому числі співробітникам прокуратури.
Прокурор Мусіяка просив у випадку поміщення під варту визначити Жученку заставу понад 10 мільйонів гривень, що буде співмірно і необтяжливе для підозрюваного.
Але суддя не тільки не арештувала Жученка, а й призначила йому майже учетверо меншу заставу.
Щодо суті справи: за версією слідства, протягом 2016-2019 років розроблено злочинну схему заволодіння коштами місцевого бюджету та земельними ділянками для її подальшої забудови.
Внаслідок незаконних дій за вказаний період шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га перейшло у приватну власність.
Крім того, з місцевого бюджету незаконно витрачено 131 млн гривень.
Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи становить 689 млн гривень.
Керівником злочинної організації вважається одеський бізнесмен Володимир Галантерник, який наразі перебуває за кордоном.
Раніше суд обрав меру Одеси Труханову запобіжний захід у вигляді 30 мільйонів застави.
Окрім того, за версією слідства, членами злочинної організації, окрім Галантерника і мера Труханова, були Олег Бриндак (радник і заступник мера), Олексій Спектор (керівник Департаменту комунальної власності Одеської міськради), Володимир Родіонов (заступник начальника Департаменту комунальної власності Одеської міськради), Інна Поповська, (керівник юридичного департаменту міської ради), Альона Попова (довірена особа Труханова і Галантерника), Діамід Згонник (довірена особа Галантерника), Олександра Косенко (довірена особа Галантерника), Володимир Шкрябай (голова комісії міської ради з питань комунальної власності).