Справа Вербицького: підозра від НАБУ та швидка відставка з Офісу генпрокурора
НАБУ та САП готуються пред'явити підозри заступнику Генерального прокурора України Дмитру Вербицькому
Підозри стосуються низки корупційних справ, а також незаконному збагаченню після публікації розслідування журналістів проєкту «Схеми» від «Радіо Свобода» та зібраних корупційних фактів.
Як повідомило джерело видання ОРД в НАБУ, відомо, що Дмитро Вербицький «гальмує» низку резонансних кримінальних справ в ОГП не безоплатно, а за «подяку», яка виражається у вигляді подарунка дорогої нерухомості, виявленої журналістами.
Також, за його словами, НАБУ відомі й інші корупційні факти щодо заступника генпрокурора, а за його справою стежать у посольстві США та інших західних країн.
Про справи писали ЗМІ, називаючи Дмитра Вербицького куратором багатьох нелегальних тіньових схем від грального бізнесу до реалізації тютюну.
Журналісти «Схем» виявили, що Дмитро Вербицький мешкає в таунхаусі, розташованому в елітному котеджному містечку «Коник» у Києві. Цей будинок був придбаний його племінником за дорученням від одеського бізнесмена Віктора Павільча з Одеської області, де раніше Дмитро Вербицький працював заступником прокурора області, за 2,8 мільйона гривень, що становить шосту частину його ринкової вартості.
Журналісти акцентували увагу на тому, що ринкова ціна подібного таунхаусу оцінюється в близько 470 тисяч доларів, згідно з оголошеннями про продаж у цьому котеджному містечку та рекламних промо. Нині це орієнтовно 18,5 мільйонів гривень.
Раніше Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу стосовно компанії-забудовника котеджного містечка «Коник». Процесуальне керівництво проводить Офіс генерального прокурора, де Дмитро Вербицький обіймає посаду заступника генерального прокурора Андрія Костіна. Наразі активних слідчих дій у цій справі немає, арешти на майно забудовника скасовано.
За інформацією джерел ZN.UA, саме заступник генерального прокурора Дмитро Вербицький є куратором грального бізнесу в Україні.
Як повідомив журналіст Євген Плінський, поки онлайн-казино VBet та Pin-Up, рахунки яких заблоковані через підозру у співпраці з Росією, шукають можливості вивести з України майже 3 мільярди гривень, Офіс генерального прокурора не діє.
Він зазначає, що замість того, щоб розслідувати схеми вимивання коштів українців до офшорів, генеральний прокурор України Андрій Костін має компліментарний матеріал у виданні Forbes, яким володіє співвласник VBet – білоруський бізнесмен Артур Гранц.
Джерело: ОРД