Справа зрадника Кулініча

ВІЙНА
07.04.2023, 09:06
Справа зрадника Кулініча

Генерала Баранецького в СБУ замінили на російського "крота", – Юрій Бутусов

Державна зрада, шпигунство і тривала підготовка до "здачі" півдня росіянам: правоохоронці оприлюднили нові докази проти затриманого ексочільника СБУ Криму Кулініча та його куратора Сівковича.

Та у цій справі є ще один цікавий момент: у 2021 році протеже Кулініча – Андрій Наумов – мітив у крісло першого заступника голови Служби безпеки замість генерала Руслана Баранецького, відомого своєю принциповою позицією у боротьбі з агентурою Кремля.

Чому і як бойового генерал-майора на другій за вагою посаді в СБУ прагнули замінити на російського "крота"? Деталі спецоперації ФСБ розкрив 5 квітня 2023 року у прямому ефірі на своєму каналі відомий український журналіст Юрій Бутусов.

За його інформацією, саме тодішній начальник ГУ Служби безпеки України в АР Крим (нині – підозрюваний у державній зраді) Олег Кулініч у 2021 році лобіював призначення Андрія Наумова на пост першого заступника голови СБУ замість Руслана Баранецького.

І це – при тому, що Наумов до того часу не мав жодного стосунку до української спецслужби: в його активі був лише нетривалий досвід роботи на рядових посадах у Генпрокуратурі.

"І тут раптово ця людина потрапляє до СБУ. Після цього голова держави надає Наумову перше в історії звання бригадного генерала СБУ. Це нове звання – запроваджене за стандартами НАТО. І першим за НАТівськими стандартами нагородили агента ФСБ! В порушення всіх процедур спецперевірки", – зазначає Юрій Бутусов.

Про сплановану російською спецслужбою операцію свідчать оприлюднені 5 квітня 2023 року пресслужбою Служби безпеки та Державним бюро розслідувань перехоплення телефонних розмов Олега Кулініча з його куратором – ексзаступником секретаря РНБО Володимира Сівковичем. У цих діалогах Наумов фігурує під позивним "Мисливець".

Справа зрадника Кулініча_1

Зокрема, Кулініч і Сівкович безпосередньо обговорювали плани виведення "Мисливця" на керівну посаду в Службі безпеки – замість Руслана Баранецького, який на той момент був першим заступником Івана Баканова.

Руслан Баранецький – генерал-майор СБУ, який з 2014 року особисто боровся з російською агресією, брав безпосередню участь у бойових діях, в тому числі й у контактних бойових зіткненнях із ворожою агентурою.

Він також відомий як активний учасник "Вагнергейту": саме Баранецький, разом із Василем Бурбою, був присутній на нараді у кабінеті Президента Зеленського, а потім – у кабінеті Андрія Єрмака. Утім, жодних коментарів щодо цієї справи у публічній площині генерал-майор не давав.

Справа зрадника Кулініча_3

"Його ордени заслужені на полі бою, а не тільки кабінетною інтелектуальною роботою. Баранецький користується великою повагою на фронті. Це людина, яка зробила великий внесок у розгром російської агентури й протидію агресії рф – до речі, навіть після звільнення. Що роблять у ФСБ? Щоб обмежити вплив Баранецького, який курував Департамент контррозвідки, на його місце за протекцією Кулініча просувають Наумова", – констатує Бутусов.

Та найцікавіше, як саме і коли ФСБ провернула цю спецоперацію?

22 липня 2021 року Департамент контррозвідки спільно з херсонським Управлінням СБУ затримали агентів російської спецслужби за статтею "Державна зрада". Йдеться про колишнього співробітника СБУ Гутора та заступника начальника інформаційно-аналітичного відділу СБУ в Херсонській області Сідоровича (котрий, як тепер стало відомо, був людиною з "вертикалі" Кулініча). Затримання відбулось з санкції Баранецького.

А вже 24 липня, рівно за два дні після цих подій та у річницю "Вагнергейту", Руслан Баранецький був звільнений.

Це кадрове рішення було оформлене указом Президента України Зеленського. Таким чином, незручного для ФСБ принципового офіцера, який протидіяв російській агентурі, фактично замінили на ворожого "крота".

Паралельно з цим, зазначає Юрій Бутусов, замість Управління внутрішньої безпеки, яке до цього завжди було в апараті голови СБУ, указом Президента створюється новий підрозділ – Головне управління внутрішньої безпеки. І керувати ним довіряють усе тому ж Наумову.

Таким чином останній отримав доступ до всіх особових справ співробітників СБУ, можливість порушувати щодо кожного розслідування і майже необмежений вплив на будь-який підрозділ.

І хоча Андрія Наумова так і не призначили першим заступником Івана Баканова, та згодом так само звільнили зі спецслужби, він зняв офіс біля СБУ і продовжив фактично контролювати відомство, у тісній зв’язці з Олегом Кулінічем.

Як зазначають джерела, співробітники Управління внутрішньої безпеки з матеріалами мали спочатку відвідувати офіс Наумова, і лише після "погодження" з ним надалі приймали рішення щодо дій або бездіяльності по оперативних матеріалах.

"Таким чином, ФСБ почало напряму керувати СБУ. Навіть без Баканова", – констатує Бутусов.

Затримання Олега Кулініча
Затримання Олега Кулініча

Читайте також:
Війна
Кордони України були позбавлені необхідного захисту у вигляді встановлення сигналізаційних комплексів «Щит».
10:47
Політика
Контроль росіянами Pin-UP - це підстава для скасування ліцензії, але КРАІЛ та Іван Рудий вперто цього не помічали.
вчора, 18:12
Опінії
Чого ви доколупалися до Бубочки за звіт про його досягнення за 5 років? Та нема ніяких досягнень, ясно всім і йому самому.
22 травня, 10:36
Світ
Система, що лежить в основі глобальних телекомунікацій, катастрофічно незахищена.
22 травня, 10:05
Політика
Вони вимагають створення ТСК з питань фортифікацій та розгляду законопроєкту про заборону УПЦ МП.
21 травня, 15:18
Опінії
Але поки що я бачу тільки хаос, бардак, окозамилювання, барижництво, байдужість, пофігізм.
20 травня, 10:40