США мають систему ППО "Залізний купол" і можуть надати її Україні

ВІЙНА
11 травня, 09:30
Ізраїльська протиракетна система «Залізний купол» перехоплює ракети, запущені із Сектора Газа в бік Ізраїлю, 7 серпня 2022 року. Українська влада неодноразово просила Ізраїль продати їй «Залізний купол», але Ізраїль відмовився продати Києву це озброєння.
Ізраїльська протиракетна система «Залізний купол» перехоплює ракети, запущені із Сектора Газа в бік Ізраїлю, 7 серпня 2022 року. Українська влада неодноразово просила Ізраїль продати їй «Залізний купол», але Ізраїль відмовився продати Києву це озброєння.
Фото: AP/Цафрір Абайов

Для передачі Україні потрібен запит від уряду, - слухання у Конгресі США

Армія США має систему протиповітряної оборони "Залізний купол" і може надати її Україні для захисту від російських ракетних ударів, якщо буде відповідний запит уряду.

Про це заявив керівник Командування космічної та протиракетної оборони Сухопутних військ США (USASMDC) генерал-лейтенант Деніел Карблер, виступаючи на слуханнях у Комітеті у справах збройних сил Сенату Конгресу США.

Про це повідомляє Голос Америки.

Карблер повідомив, що з двох американських батарей "Залізний купол", одна закінчила підготовку і готова до розгортання. Друга зараз завершує впровадження нового обладнання.

"Таким чином, армія має одну батарею, доступну для розгортання якщо надійде запит", – сказав генерал Карблер, відповідаючи на запитання незалежного сенатора Артура Кінґа зі штату Мен.

Сенатор Кінґ запитував, чому США не запропонували Україні систему "Залізний купол", яка є розгорнута в Ізраїлі, і в створенні якої США брали участь, вклавши в неї, за даними сенатора, близько 3 мільярдів доларів.

Під час слухань помічник міністра оборони з політики у космічній сфері Джон Плам сказав, що не знає, чи такі системи були "запропоновані Україні".

Він сказав, що США надали Україні понад 1600 ракет Stinger батарею Patriot, дві національні удосконалені зенітно-ракетні системи (NASAM) і 12 систем протиповітряної оборони Avenger.

Система протиповітряної та протиракетної оборони "Залізний купол", створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з американською Raytheon, зарекомендувала себе як один із найефективніших засобів знищення ракет малої дальності.

Проте вона не створювалася для протидії крилатим ракетам, якими росія регулярно обстрілює Україну, а також уряд Ізраїлю відмовлявся надати Україні технологію "Залізного купола", пояснюючи своє рішення таємністю цієї розробки.


У зв'язку з заявами у Конгресі США виникає питання: чи звертався Володимир Зеленський, міністр оборони Олексій Резніков та прем'єр-міністр Дмитро Шмигаль до США із запитом про надання системи "Залізний купол" Україні?

Скільки життів українців могла врятувати система "Залізний купол", якби США передали її Україні ?

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Війна
Командувач зенітної бригади розповів як Patriot збивали «Кинджали»
16 червня, 09:10
Війна
російський літак, на який націлився Patriot, збирався запустити ракети по українських цілях
19 травня, 09:35
Війна
Найсучасніша, за мірками росіян, ракетна зброя країни-агресорки більше не здатна наводити жах на цивільне населення України у тилу.
16 травня, 19:14
Війна
Це може відіграти значну роль у майбутньому контрнаступі
12 травня, 09:35
Війна
Технології США проти російських "аналоговнєтов"
06 травня, 14:05
Війна
Завдяки докладеним Польщею зусиллям, батареї Patriot та перші танки Leopard, серед іншого, вже прибули до України.
07 березня, 13:13