США мають систему ППО "Залізний купол" і можуть надати її Україні

ВІЙНА
11.05.2023, 09:30
Ізраїльська протиракетна система «Залізний купол» перехоплює ракети, запущені із Сектора Газа в бік Ізраїлю, 7 серпня 2022 року. Українська влада неодноразово просила Ізраїль продати їй «Залізний купол», але Ізраїль відмовився продати Києву це озброєння.
Ізраїльська протиракетна система «Залізний купол» перехоплює ракети, запущені із Сектора Газа в бік Ізраїлю, 7 серпня 2022 року. Українська влада неодноразово просила Ізраїль продати їй «Залізний купол», але Ізраїль відмовився продати Києву це озброєння.
Фото: AP/Цафрір Абайов

Для передачі Україні потрібен запит від уряду, - слухання у Конгресі США

Армія США має систему протиповітряної оборони "Залізний купол" і може надати її Україні для захисту від російських ракетних ударів, якщо буде відповідний запит уряду.

Про це заявив керівник Командування космічної та протиракетної оборони Сухопутних військ США (USASMDC) генерал-лейтенант Деніел Карблер, виступаючи на слуханнях у Комітеті у справах збройних сил Сенату Конгресу США.

Про це повідомляє Голос Америки.

Карблер повідомив, що з двох американських батарей "Залізний купол", одна закінчила підготовку і готова до розгортання. Друга зараз завершує впровадження нового обладнання.

"Таким чином, армія має одну батарею, доступну для розгортання якщо надійде запит", – сказав генерал Карблер, відповідаючи на запитання незалежного сенатора Артура Кінґа зі штату Мен.

Сенатор Кінґ запитував, чому США не запропонували Україні систему "Залізний купол", яка є розгорнута в Ізраїлі, і в створенні якої США брали участь, вклавши в неї, за даними сенатора, близько 3 мільярдів доларів.

Під час слухань помічник міністра оборони з політики у космічній сфері Джон Плам сказав, що не знає, чи такі системи були "запропоновані Україні".

Він сказав, що США надали Україні понад 1600 ракет Stinger батарею Patriot, дві національні удосконалені зенітно-ракетні системи (NASAM) і 12 систем протиповітряної оборони Avenger.

Система протиповітряної та протиракетної оборони "Залізний купол", створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з американською Raytheon, зарекомендувала себе як один із найефективніших засобів знищення ракет малої дальності.

Проте вона не створювалася для протидії крилатим ракетам, якими росія регулярно обстрілює Україну, а також уряд Ізраїлю відмовлявся надати Україні технологію "Залізного купола", пояснюючи своє рішення таємністю цієї розробки.


У зв'язку з заявами у Конгресі США виникає питання: чи звертався Володимир Зеленський, міністр оборони Олексій Резніков та прем'єр-міністр Дмитро Шмигаль до США із запитом про надання системи "Залізний купол" Україні?

Скільки життів українців могла врятувати система "Залізний купол", якби США передали її Україні ?

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Війна
Нідерланди також передадуть Україні 3 пускові установки та радіолокаційну станцію (РЛС) до зенітного ракетного комплексу Patriot.
12 червня, 10:03
Війна
ЗСУ для захисту повітряного простору від ворожих цілей стали використовувати установки під назвою Cheetah.
05 червня, 17:55
Війна
«Це було нелегким рішенням, тому що у нас їх не так багато»
14 травня, 16:44
Війна
Прем’єр Данії Метте Фредеріксен закликала країни ЄС передати Києву системи Patriot
14 травня, 11:45
Війна
Пентагон веде перемовини з країнами операторами систем Patriot
01 травня, 09:32
Війна
Мобільні вогневі групи українських захисників несуть цілодобову варту. Навіть, здавалося, у відносно спокійній Чернівецькій області.
15 квітня, 06:01