США можуть передати Україні ракети ATACMS. Але є нюанси

СВІТ
23 вересня, 10:41
США можуть передати Україні ракети ATACMS. Але є нюанси

ЗСУ можуть отримати ракети оснащені касетними бомбами. Дальність ураження таких ракет до 300 кілометрів.

За даними видання The Washington Post, адміністрація Джозефа Байдена має намір передати Україні ракети ATACMS, оснащені касетними бомбами, а не одиночною боєголовкою.

Касетна система з дальністю дії до 300 км дозволить нам завдавати ударів по командних пунктах, складах боєприпасів та логістичним маршрутам далеко за лінією фронту.

Україна запросила сотні ракет. З так званою «унітарною» боєголовкою ракети поки не дадуть, але можна розраховувати на ракети з «касетною» начинкою, що зберігаються у великій кількості на складах США.

За даними Пентагону від 2022 року, різні версії ATACMS із касетним озброєнням містять від 300 до 950 окремих бомб.

Армія Сполучених Штатів програмно з 2000-х років відмовляється від касетних боєприпасів загалом, й тим більше від касетних ATACMS. У збереженні касетних ATACMS Пентагон може бути не зацікавлене.

Вартість цих балістичних касетних ракет для міністерства оборони не те що «нульова», вона «від'ємна», бо передбачає витрату коштів на утилізацію. Саме тому, для США передача саме кастетного ATACMS є доволі прагматичним рішенням.

А для України - просто ідеальним, бо знайти краще рішення для ураження авіабаз, коли декілька таких ракет виведуть з ладу всі літаки на відкритих майданчиках та наземну інфраструктуру - дуже складно.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Війна
13 Окрема бригада «Хартія» отримала на озброєння партію броньованих позашляховиків. На них воїни вестимуть маневрові бої проти росіян.
28 листопада, 19:37
Опінії
А західне суспільство ще не готове жертвувати рівнем життя та комфортом для прискореного переозброєння напередодні чергової світової війни.
28 листопада, 17:10
Світ
Іран має отримати винищувачі Су-35 та ударні вертольоти Мі-28.
28 листопада, 13:15
Війна
Не виключено, що частину озброєння, яке призначалося Україні, перенаправлено до Ізраїлю.
21 листопада, 13:25
Політика
Конґресмени Майкл МакКол і Майк Роджерс спільно з сенаторами-однопартійцями Джеймс Ріш і Роджер Вікер звернулися до Білого дому.
02 листопада, 21:15
Війна
Новий вид дронів пройшов бойове хрещення в Авдіївці. Українські інженери наближають перемогу.
02 листопада, 07:42