США оголосили про новий пакет допомоги Україні у сфері безпеки на суму 300 мільйонів доларів
Це вже 37 пакет допомоги у сфері безпеки від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив 3 травня про новий пакет допомоги Україні у сфері безпеки на суму 300 мільйонів доларів.
Про це інформує медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на CNN.
До пакета входять
- додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
- 155-мм гаубиці;
- 155-мм артилерійські снаряди;
- 120-мм, 81-мм та 60-мм мінометні міни;
- ракети з оптичним відстеженням і проводовим наведенням (TOW), що запускаються з труби;
- протитанкові ракетні комплекси AT-4 та Carl Gustaf;
- авіаційні ракети Hydra-70;
- стрілецька зброя та боєприпаси до неї;
- боєприпаси для підриву загороджень;
- вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки; випробувальне та діагностичне обладнання для підтримки технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
- запасні частини та інше польове обладнання.
Напередодні видання Politico повідомило, що Білий дім має намір оголосити про новий пакет військової допомоги для України на суму $300 млн.
Журналістка Лара Селігман, яка висвітлює в Politico діяльність Пентагону, повідомила з посиланням на офіційні джерела, що адміністрація президента Байдена має намір завтра оголосити про пакет військової допомоги для України на суму $300 млн.
У пакет увійдуть артилерійські та мінометні боєприпаси, техніка, запасні частини та ракети Hydra-70.
У новий пакет оборонної допомоги Сполучених Штатів Україні від 3 травня 2023 були включені реактивні боєприпаси з лазерним наведенням – ракети Hydra 70.
Їх закупівлю у Міністерстві оборони США для ЗСУ анонсували ще рік тому, у травні 2022.
Завдяки цим ракетам можна бити по ворогу з літаків, гелікоптерів та наземних установок. Ці боєприпаси можуть точно нейтралізувати невеликі легкоброньовані цілі на полі бою.
ЗСУ отримають нові ракети Hydra 70 з удосконаленою лазерною системою наведення Advanced Precision Kill Weapon Systems, яка перетворює некеровану ракету на високоточний боєприпас за рахунок додавання розробленого BAE Systems блоку наведення у середню частину корпусу.
На Hydra 70 встановлений двигун Mk.66, який має сім варіацій.
Створено 12 видів детонатора, який може бути встановлений на ракеті.
Для ракети є два варіанти запуску – як некерована Hydra, коли снаряд обертається, і у варіанті прямого пуску. У першому дальність становить 1,5-5 км, у другому – 2-12 км.
Ракети повністю сумісні з усіма пусковими пристроями для НАР Hydra 70 та можуть використовуватися всіма літаками та гелікоптерами, які здатні нести некеровані ракети.
Зараз невідомо, за допомогою яких пускових установок Збройні сили України будуть здійснювати пуски цих боєприпасів з лазерним наведенням.
Логічно припустити, що це все-таки будуть мобільні установки на автомобільних шасі або на модифікованій для цих завдань бронетехніці.
Сімейство ракет Hydra 70 (70 мм) має багато функцій. Боєголовки призначені для знищення і придушення матеріальної частини та живої сили. Ракети Hydra 70 також можна використовувати для постановки димового захисту, освітлення і як тренувальні боєголовки.
Тактико-технічні характеристики:
- Довжина: 1,87 м.
- Діаметр: 70 мм.
- Розмах крила: 24,3 см.
- Вага: 15 кг.
- Швидкість: 1000 м/с.
- Дальність: 1 100-5 000 м при пуску з гелікоптера; 2-11 км при пуску з літака.
- Наведення: напівактивне лазерне.
- Двигун: всі двигуни Hydra 70.
- Боєголовка: боєголовка Hydra 70.
Вартість одиниці становить $2 799.
Некерована ракета Hydra 70 була розроблена ще у 1940-х роках, однак попри свій вік вона досі стоїть на озброєнні низки країн, включно зі США. Їх можна запускати з цілого ряду носіїв, проте в Україні наразі немає жодного.
За роки існування боєприпасу ВМС США так і не відмовились від дешевого боєприпасу. Тому на даний час існує три категорії боєголовок і ще більше різних варіантів двигунів та кріплень, з яких їх можна запускати. Найпоширенішим варіант ракети в армії США є M151 10-Pounder з кілограмовим корисним навантаженням. Вони призначена для знищення піхоти ворога. Загалом Hydra 70 застосовують для ударів по особовому складу, матеріальних цілям або ж для придушення ворога.
Усього є девʼять різних боєголовок з такими типами детонаторів: ударний, дистанційний, з фіксований та інші. Серед них є освітлювальний, димовий, фугасний, фосфорний, варіант з флешетами та інші модифікації.
Україна раніше вже отримувала ракети Hydra 70, однак не для авіації, а в складі комплексу APKWS II.
Його розробили для того, щоб некеровану ракету зробити високоточною завдяки лазерній системі прицілювання. Принаймні частина APKWS II надійшли на озброєння до новоствореної 37-ї окремої бригади морської піхоти. Їх вже почали використовувати для ударів по окупантах, однак інформації про бойове застосування комплексу.
До складу комплексу APKWS II входять:
- пускова платформа;
- ракети, оснащені середньофюзеляжним блоком наведення WGU-59/B;
- подовжена 7-трубна ракетна установка LAU-68 F/A;
- прицільна мітка SCS 7 (не потрібна для бойових гелікоптерів);
- комплекти для зберігання ракет Fastpack PA-140 та CNU-711/E для комплектів наведення.
Блок наведення в середній частині тіла WGU-59/B оснащений оптичною ГСН DASALS, яка розкривається через 0,5 секунди після запуску та кріпиться між ракетним двигуном Mk 66 Mod 4, бойовою частиною та підривником, що збільшує довжину ракети Hydra на 47 см і вагу на 4,1 кг. Дальність стрільби становить 1 100-5 000 м.
За свою довгу історію ВПС США використовували ракети Hydra 70 в багатьох конфліктах. Серед них війни в Кореї, а потім і у Вʼєтнамі.