США отримають ексклюзивні права на Зангезурський коридор

СВІТ
07.08.2025, 17:23
США отримають ексклюзивні права на Зангезурський коридор

Очікується підписання мирної декларації Вірменії та Азербайджану.

США отримають права на розробку Зангезурського коридору, який називатиметься «Маршрут Трампа заради міжнародного миру та процвітання», відповідно до мирної угоди між Азербайджаном і Вірменією, повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Очікується, що завтра Трамп прийме лідерів обох країн у Білому домі для підписання декларації про наміри укласти мирну угоду, яка передбачатиме виняткові права США на розробку стратегічного транзитного коридору через Південний Кавказ. Цей коридор має з'єднати основну частину Азербайджану з його анклавом Нахічевань, який межує з Туреччиною.

За даними джерел, коридор функціонуватиме відповідно до законодавства Вірменії, а США передадуть землю в суборенду консорціуму для забезпечення інфраструктури та управління проєктом.

Загалом завтра планується підписання рамкового документа, спрямованого на досягнення «конкретного шляху до миру».

Крім того, Баку та Єреван мають підписати документи з проханням про розпуск Мінської групи, яку з моменту її створення в 1992 році для посередництва у врегулюванні конфлікту спільно очолюють Франція, росія та США.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
США виводять частину військ із Німеччини: Пісторіус закликав Європу до більшої відповідальності.
вчора, 13:53
Політика
Сполучені Штати планують вивести з Німеччини близько 5 тисяч своїх військових.
вчора, 06:12
Політика
Трамп виключив військову допомогу Україні з бюджетного плану США на 2027 рік.
01 травня, 18:43
Політика
Відносини між країнами погіршилися у 2025 році: експорт шотландського віскі до США впав на 15%, а американського віскі за кордон — на 19%.
01 травня, 14:11
Політика
Трамп повідомив, що Вашингтон може подумати про зменшення військової присутності не тільки в Німеччині, але й в інших країнах Європи.
01 травня, 08:05
Війна
путін підтвердив Трампу намір продовжувати війну до виконання вимог рф.
29 квітня, 21:11