США перекинули на Близький Схід новітні винищувачі F-22

СВІТ
15.06.2023, 08:50
США перекинули на Близький Схід новітні винищувачі F-22

Американські військові стурбовані тим, що росіяни регулярно порушують правила використання повітряного простору

Сполучені Штати направили на Близький Схід новітні винищувачі F-22 Raptor через небезпечну і непрофесійну поведінку російських літаків у регіоні.

Про це повідомило центральне командування збройних сил США (CENTCOM).

Винищувачі 94-ї винищувальної ескадрильї військово-повітряних сил США з бази Ленглі штату Вірджинія дислокуватимуться у зоні відповідальності CENTCOM, де об’єднаються з військово-повітряними силами антитерористичної коаліції.

«Небезпечна і непрофесійна поведінка російських військових – не те, чого ми очікуємо від професійних військово-повітряних сил. Регулярне порушення ними узгоджених заходів з деконфліктного використання повітряного простору збільшує ризик ескалації або прорахунків», – заявив командувач CENTCOM генерал Майкл Курілла.

У центральному командуванні зауважили, що швидке розгортання F-22 є чіткою демонстрацією відданості партнерів, союзників і США довгостроковому миру і стабільності в регіоні.

Американські військові нагадали, що поєднання невидимості, аеродинамічних характеристик і систем призначення F-22 робить його найкращим винищувачем п’ятого покоління у світі.

У червні Сполучені Штати Америки та Саудівська Аравія відновили переговори про відновлення в Судані режиму припинення вогню та перемир'я між протиборчими сторонами. Бої в африканській країні вирують уже восьмий тиждень.

Винищувачі F-22

Це багатоцільовий винищувач п'ятого покоління виробництва США, він здатний не тільки боротися з ворожими винищувачами, але й здійснювати наземні атаки, розвідку і радіоелектронну боротьбу. Станом на 2020 рік F-22 та F-35 - єдині серійні літаки п'ятого покоління, котрі стоять на озброєнні. Багато держав світу виявляють зацікавленість до F-22, але американське законодавство забороняє експорт цих літаків.

У Судані бої продовжуються

Представники Сил швидкого реагування в неділю заявили, що збили винищувач після того, як армія "завдала зухвалого удару з повітря" за позиціями їхніх військ у північному Хартумі.

Військове джерело повідомило агентству AFP, що літак китайського виробництва зазнав аварії неподалік бази Ваді-Сейдна на північ від Хартума через "технічну несправність".

Очевидці розповіли, що бачили палаючий літак, що летів з півдня на північ столиці. Інші говорили про авіаудари по позиціях RSF на сході міста, повідомлялося про жертви серед цивільного населення.

Ситуація у Судані

Бойові дії спалахнули 15 квітня в столиці Судану між армією, яку очолює фактичний лідер Абдель Фаттах аль-Бурхан, і RSF під командуванням його заступника, який став суперником Мохамеда Хамдана Дагло.

З того часу запеклі бої охопили Хартум і регіон Дарфур на заході країни, змушуючи мешканців тікати чи розбивати табори на кілька тижнів, оскільки запаси продовольства та інших життєво важливих товарів були виснажені.

Губернатор Західного Дарфура Хаміс Абакар заявив у неділю, що у штаті панує "повне беззаконня", і що озброєні люди "захопили все, і ситуація повністю вийшла з-під контролю".

У Судані останнє перемир'я було укладено, щоб надати вкрай необхідну гуманітарну допомогу районам країни, спустошеним бойовими діями.

За даними проекту даних про місця та події збройних конфліктів, у Судані було вбито понад 1800 осіб. Дані ООН говорять про те, що 1,2 мільйона людей було переміщено, а понад 425 000 суданців втікли за кордон. Також в ООН зазначають, що близько 25 мільйонів людей у країні нині потребують допомоги та захисту.

Минулого тижня Штати ввели санкції проти двох ворогуючих суданських генералів, звинувативши обидві сторони в "жахливому" кровопролитті.

Читайте також:
Світ
Сіоністська маріонетка із берегів Потомаку обрала шлях конфронтації з Ізраїлем. 46-й президент США вмив руки палестинською кров'ю.
11 квітня, 12:19
Світ
Сміховинний військово-релігійний політичний режим в Ірані нарешті відповів сіоністам. Усі посольства Ізраїля названо «законною ціллю».
09 квітня, 19:34
Політика
Дипломатичний діалог між Абу-Дабі та Тель-Авівом «заморожено» на невизначений термін. Причина: вбивство 7 працівників ООН у Ґазі.
07 квітня, 14:42
Світ
«ЗА» проголосувало 14 членів Ради безпеки із 15, США – утрималися.
25 березня, 18:07
Світ
Держдеп США оголосив санкції проти низки ізраїльських поселенців на окупованому Західному березі річки Йордан.
15 березня, 09:25
Світ
На жаль, припинення масових убивств у смузі Ґази триватиме не довше за священний для мусульман місяць Рамадан. Потім терор відновиться.
28 лютого, 08:23