США попросили Україну не використовувати надану зброю на території росії

ПОЛІТИКА
26.05.2023, 06:50
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі

"Це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією", - Марк Міллі

США продовжують наполягати на тому, щоб надана ними зброя не використовувалася на території росії.

Про це за підсумками онлайн зустрічі Контактної групи оборони України у форматі "Рамштайн" у четвер заявив голова Комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Марк Міллі.

"Правила, які ми визначили з українцями: не використовувати поставлені США озброєння для атак на географічній території росії. Ми попросили українців", - підкреслив генерал.

Він визнав, що Україна веде війну на виживання. Але додав, що "це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією".

Захід, США підтримують Україну, надають озброєння, готують солдатів і надають консультативну допомогу, але це не прямий конфлікт між Сполученими Штатами та росією.

Генерал, проте заявив, що американська сторона не володіє достатнім обсягом інформації щодо того, що відбулося в Бєлгородській області.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі вважає, що Україна здатна визволити всі окуповані росією території, але це відбудеться не скоро.

"Всі війни рано чи пізно закінчуються. Вони завершуються перемогою однієї сторони або іншої, або доходить до врегулювання шляхом переговорів. Цю війну у військовому плані росія не може виграти", – констатував Міллі.

Він пояснив, що росія не змогла досягти своєї стратегічних цілей в рамках військової кампанії.

"У той самий час стратегічні цілі України – визволити всю окуповану росією Україну. На окупованих територіях України є кількасот тисяч російських військ. Цього можна досягти військовим шляхом, але, ймовірно, не у найближчій перспективі", – вважає американський генерал.

"Тож, що це означає? Це означає, що бойові дії триватимуть, буде криваво, буде важко. І у якийсь момент обидві сторони дійдуть до врегулювання шляхом переговорів або ж вони дійдуть до військового вирішення у якийсь момент", – сказав Міллі.

Він додав, що, поки триватимуть бої, підтримка України продовжиться.

Міллі також заявив, що винищувачі F-16 наразі не були б достатньо дієвими для забезпечення оборони повітряного простору, оскільки в росії зберігається значна перевага в авіації.

Читайте також:
Опінії
Голова держави Андрій Єрмак оголосив про підготовку до нових міжнародних перемовин. Перемога України скасовується блазнями з Банкової.
13:40
Світ
Раніше Пашинян заявив, що дві країни з ОДКБ допомагали Азербайджану готувати війну проти Вірменії у Нагірному Карабасі
12 червня, 17:01
Політика
Лідери фракції «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла заявили, що термін повноважень Зеленського закінчився
12 червня, 09:33
Світ
Спікер Палати представників Джонсон вважає, що нинішніх дозволів для ЗСУ на використання зброї США від адміністрації Байдена, недостатньо.
06 червня, 10:25
Політика
Китай хоче, щоб росія продавала йому газ за внутрішньоросійськими цінами, - Financial Times
03 червня, 18:21
Опінії
Чому Захід та росія конфліктують уже тисячоліття?
31 травня, 09:03