США попросили Україну не використовувати надану зброю на території росії

ПОЛІТИКА
26 травня, 06:50
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі

"Це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією", - Марк Міллі

США продовжують наполягати на тому, щоб надана ними зброя не використовувалася на території росії.

Про це за підсумками онлайн зустрічі Контактної групи оборони України у форматі "Рамштайн" у четвер заявив голова Комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Марк Міллі.

"Правила, які ми визначили з українцями: не використовувати поставлені США озброєння для атак на географічній території росії. Ми попросили українців", - підкреслив генерал.

Він визнав, що Україна веде війну на виживання. Але додав, що "це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією".

Захід, США підтримують Україну, надають озброєння, готують солдатів і надають консультативну допомогу, але це не прямий конфлікт між Сполученими Штатами та росією.

Генерал, проте заявив, що американська сторона не володіє достатнім обсягом інформації щодо того, що відбулося в Бєлгородській області.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі вважає, що Україна здатна визволити всі окуповані росією території, але це відбудеться не скоро.

"Всі війни рано чи пізно закінчуються. Вони завершуються перемогою однієї сторони або іншої, або доходить до врегулювання шляхом переговорів. Цю війну у військовому плані росія не може виграти", – констатував Міллі.

Він пояснив, що росія не змогла досягти своєї стратегічних цілей в рамках військової кампанії.

"У той самий час стратегічні цілі України – визволити всю окуповану росією Україну. На окупованих територіях України є кількасот тисяч російських військ. Цього можна досягти військовим шляхом, але, ймовірно, не у найближчій перспективі", – вважає американський генерал.

"Тож, що це означає? Це означає, що бойові дії триватимуть, буде криваво, буде важко. І у якийсь момент обидві сторони дійдуть до врегулювання шляхом переговорів або ж вони дійдуть до військового вирішення у якийсь момент", – сказав Міллі.

Він додав, що, поки триватимуть бої, підтримка України продовжиться.

Міллі також заявив, що винищувачі F-16 наразі не були б достатньо дієвими для забезпечення оборони повітряного простору, оскільки в росії зберігається значна перевага в авіації.

Читайте також:
Війна
МЗС Британії підтримало атаку дронів на Москву
31 травня, 06:55
Політика
Спецслужби Словаччини викрили спробу росії втрутитися у майбутні парламентські вибори
29 травня, 13:10
Світ
Мозамбік погодився на відкриття українського посольства у столиці – Мапуту, владу ж далекої республіки запрошено до участі у формулі миру.
26 травня, 18:54
Світ
Кривавий тандем азійських деспотій в особі Пекіна та Москви зміцнює відносини, адже поодинці вони не здатні протистояти колективному Заходу.
24 травня, 16:38
Опінії
Москва відверто маніпулює на кожному засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Тому настав час реформ міжнародного рівня!
22 травня, 20:02
Війна
Заява президента Чехії пролунала після того, як країни НАТО оголосили про підготовку до можливої війни з росією.
22 травня, 14:25