США проігнорували загрозу Москви і продовжать патрулювати Чорне море

СВІТ
18.06.2016, 09:04
США проігнорували загрозу Москви і продовжать патрулювати Чорне море

Присутність США в Чорному морі продовжиться, незважаючи на негативну реакцію Москви, заявив Рей Мабус, міністр американських військово-морських сил. За його словами, стримування потенційної агресії в регіоні продовжиться.

США збереже військову присутність в Чорному морі, попри застереження Росії, заявив Reuters міністр військово-морських сил США Рей Мабус. «Ми маємо намір продовжувати присутність там. Ми збираємося стримувати агресію. Це головна причина, чому ми там», - підкреслив він.

За словами Мабус, дії США відповідають Конвенції Монтре, яка наказує, що нечорноморські держави мають право перебувати в Чорному морі тільки 21 добу. З-поміж членів НАТО, зазначив міністр, є Туреччина, Румунія і Болгарія, а всі вони - чорноморські країни.

На початку червня стало відомо, що американський ракетний есмінець USS Портер увійшов у Чорне море. У США пояснювали, що мета цього - «рутинний патруль разом з союзниками і партнерами для поліпшення безпеки та стабільності в Чорноморському регіоні».

Москва пригрозила США «патрулюванням у відповідь». Тим часом Румунія і Туреччина виступили з ініціативою створення флотилії НАТО в Чорному морі. Питання про створення чорноморського флоту, ймовірно, як повідомлялося раніше, буде обговорюватися на саміті НАТО в липні. Румунські ЗМІ, зокрема, писали, що Бухарест запропонує створити в Чорному морі регулярний флот з кораблів Німеччини, Італії, Туреччини і США. Ініціативу підтримав президент України Петро Порошенко. Болгарія поки не підтримує цю ідею.

15 червня у МЗС Росії пригрозили, що постійна присутність НАТО в Чорному морі «носитиме дестабілізаційний характер і завдасть шкоди безпеці регіону».

«Якщо питання щодо створення постійного з'єднання буде вирішене, то, звичайно, це матиме дестабілізаційний характер, це аж ніяк не морський простір НАТО, ніякого стосунку до альянсу воно не має, в Чорному морі є повна свобода мореплавання», - заявив Андрій Клеін, один із членів МЗС РФ, відзначивши, що це не поліпшить стосунки Росії з альянсом.

Відділ моніторингу

Читайте також:
Науковці наполягають на необхідності системних змін, щоб вирівняти криву шкідливих викидів і не допустити найгірших наслідків для клімату.
11:20
Під час протестів були пошкоджені або розграбовані щонайменше 170 магазинів, спалені кілька десятків автомобілів і будівель.
10:11
Ільхам Алієв дав високу оцінку готовності Збройним силам країни захищати її суверенітет і територіальну цілісність.
вчора, 15:27
Розгортання бойових дій урядових сил країн Західної Африки проти терористів набуває нових обрисів.
вчора, 13:36
Уряд поступово знімає обмеження, введені у зв'язку з пандемією коронавірусу.
29 травня, 16:54
Упродовж карантину кілька тисяч громадян Фінляндії зголосилися поповнити лав сил оборони країни.
29 травня, 12:24