США проігнорували загрозу Москви і продовжать патрулювати Чорне море

СВІТ
18.06.2016, 09:04
США проігнорували загрозу Москви і продовжать патрулювати Чорне море

Присутність США в Чорному морі продовжиться, незважаючи на негативну реакцію Москви, заявив Рей Мабус, міністр американських військово-морських сил. За його словами, стримування потенційної агресії в регіоні продовжиться.

США збереже військову присутність в Чорному морі, попри застереження Росії, заявив Reuters міністр військово-морських сил США Рей Мабус. «Ми маємо намір продовжувати присутність там. Ми збираємося стримувати агресію. Це головна причина, чому ми там», - підкреслив він.

За словами Мабус, дії США відповідають Конвенції Монтре, яка наказує, що нечорноморські держави мають право перебувати в Чорному морі тільки 21 добу. З-поміж членів НАТО, зазначив міністр, є Туреччина, Румунія і Болгарія, а всі вони - чорноморські країни.

На початку червня стало відомо, що американський ракетний есмінець USS Портер увійшов у Чорне море. У США пояснювали, що мета цього - «рутинний патруль разом з союзниками і партнерами для поліпшення безпеки та стабільності в Чорноморському регіоні».

Москва пригрозила США «патрулюванням у відповідь». Тим часом Румунія і Туреччина виступили з ініціативою створення флотилії НАТО в Чорному морі. Питання про створення чорноморського флоту, ймовірно, як повідомлялося раніше, буде обговорюватися на саміті НАТО в липні. Румунські ЗМІ, зокрема, писали, що Бухарест запропонує створити в Чорному морі регулярний флот з кораблів Німеччини, Італії, Туреччини і США. Ініціативу підтримав президент України Петро Порошенко. Болгарія поки не підтримує цю ідею.

15 червня у МЗС Росії пригрозили, що постійна присутність НАТО в Чорному морі «носитиме дестабілізаційний характер і завдасть шкоди безпеці регіону».

«Якщо питання щодо створення постійного з'єднання буде вирішене, то, звичайно, це матиме дестабілізаційний характер, це аж ніяк не морський простір НАТО, ніякого стосунку до альянсу воно не має, в Чорному морі є повна свобода мореплавання», - заявив Андрій Клеін, один із членів МЗС РФ, відзначивши, що це не поліпшить стосунки Росії з альянсом.

Відділ моніторингу

Читайте також:
Рішення Трибуналу підтверджує «наявний міжнародний консенсус щодо невизнання незаконної анексії Криму РФ.
вчора, 20:31
У країні зафіксували 13 нових випадків захворювання
вчора, 15:01
Церемоніальна корона королів Ефіопії, датована XVIII століттям, повернулась на батьківщину.
вчора, 13:55
Саломе Зурабішвілі назвала російські кібератаки на Грузію у 2019 році спланованою агресією.
вчора, 12:00
Уряд Великої Британії презентував новий порядок еміграції — до країни не будуть впускати заробітчан і тих, хто не володіє англійською мовою.
вчора, 11:35
Партії урядової коаліції Фінляндії потроху нарощують рейтинг, але до націоналістів з лав "Справжніх фінів" їм ще далеко.
20 лютого, 16:05