США розбудовують космічний щит

США розбудовують космічний щит

SDA замовило 18 новітніх супутників для відстеження гіперзвукових ракет.

Rocket Lab отримала контракт на 816 мільйонів доларів від Агентства космічного розвитку США (SDA), який став найбільшою угодою в історії компанії. Такий результат підкреслює перехід корпорації від вузької ракетної спеціалізації до більш диверсифікованого оборонного портфеля.

Підрозділ Rocket Lab USA отримав основний контракт на розробку та виробництво 18 супутників. Прилади будуть оснащені передовими сенсорами для виявлення ракет, відстеження та оборони відповідно до програми Tracking Layer Tranche 3.

Ця угода відрізняється від уже існуючого замовлення на 515 мільйонів доларів за поставку супутників для програми Transport Layer-Beta Tranche 2, яка має на меті створити мережу зв’язку на низькій орбіті з зашифованими, низьколатентними даними для військових.

Разом із цими угодами Rocket Lab має контракти із SDA на суму понад 1,3 мільярда доларів.

Компанія продовжує розширюватися в оборонному секторі й нещодавно вказала на наміри брати участь у багатомільярдних ініціативах Міноборони США, зокрема у проєкті Golden Dome.

Перспективи для оборонного космосу і майбутні плани

За цією угодою Rocket Lab зміцнює свої позиції як провайдера комплексних космічних рішень, поєднуючи ракетну експертизу з системами моніторингу, виявлення загроз і надійного зв’язку на орбіті. Такі кроки підтримують розвиток національної космічної інфраструктури та підвищують оборонну кібер- та ракетну безпеку.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Світ
Один із супутників компанії SpaceX, яка належить Ілону Маску, падає і за кілька тижнів увійде в атмосферу Землі, де повністю згорить.
вчора, 13:20
Світ
Адміністрація Трампа планує протягом найближчих трьох років залучити 50 млрд доларів інвестицій у космічний сектор США.
19 грудня, 16:39
Світ
Згідно з повідомленням SpaceX, космічний апарат наблизився на відстань 200 метрів до супутника Starlink на висоті 560 км.
15 грудня, 14:08
Світ
Сьогоднішні місії стали 613-ю та 614-ю у серії запусків ракет-носіїв «Чанчжен».
09 грудня, 14:05
Світ
76 запусків на рік і посадка на «палички».
30 листопада, 16:03
Світ
Основне завдання місії – розгортання двох супутників NASA, що мають вивчати вплив сонячного вітру на Марс.
14 листопада, 08:24