США знають більше, ніж здається: що приховує керівництво НАБУ

ПОЛІТИКА
17 лютого, 15:41
США знають більше, ніж здається: що приховує керівництво НАБУ

Маю погані новини для директора НАБУ Семена Кривоноса.

Як повідомляє New York Times, заступник помічника Державного секретаря США Крістофер Сміт нещодавно зустрічався з хазяїном Білорусі Лукашенком, домовлявся про умови послаблення антибілоруських санкцій і привіз з Мінська трьох громадян, звільнених Лукашенком з в’язниці – американця та двох білорусів.

Власне, неприємність для Семена Юрійовича полягає не в сюжеті, описаному заокеанською газетою, а в прізвищі високопоставленого американського дипломата. 

Напевно, Кривонос не знає, що Крістофер Сміт – це колишній керівник НАБУ. 

Точніше – колишній керівник відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні, який фактично керував НАБУ за часи президента Порошенка. Саме до Крістофера Сміта самопроголошений директор НАБУ Ситник носив документи з грифом «таємно» і «цілком таємно» і саме Крістофер Сміт вирішував, яке кримінальне провадження розслідувати, а яке – закривати.

Зокрема, Крістофер Сміт наказав закрити так звану «справу про наплічники Авакова» (у цьому нема нічого дивного з огляду на те, що Аваков активно співпрацював з американськими спецслужбами). Про це тодішній керівник САП Назар Холодницький розповів керівнику шостого відділу САП Сергію Козачині. Але в кабінеті Холодницького Ситник встановив прихований мікрофон, ця розмова була записана й протокол НСРД Ситник передав у посольство США.

Про «справу про наплічники Авакова», роль американських дипломатів у її закритті та про те, як Ситник і Холодницький записували розмови один одного й носили ці записи в американське посольство, я ще в 2020 році розповів у статті «Як черві (с)»

Тому зараз я поясню Кривоносу, які неприємності на нього очікують.

Річ у тім, що Семен Юрійович сподівався, що нова американська адміністрація не узнає, що коїлось в НАБУ за часи Ситника, оскільки іноземними партнерами вирішено провести аудит діяльності НАБУ тільки за 2023-2024 роки. 

І тому, мовляв, можна буде водити за ніс Держдеп, приховуючи матеріали про те, як Ситник, Лещенко й Трепак під орудою представниці ФБР Карен Гріневей в 2016 році роздмухували «справу Манафорта», допомагаючи Гілларі Клінтон на президентських виборах, як Ситник спускав на гальмах справу проти Злочевського, як Ситник на прохання Сема Кісліна блокував рахунки «Ощадбанку» в сподіванні зняти арешт з коштів Арбузова. А ще Кривонос сподівався, що можна безкарно переконувати нове керівництво Держдепу, що в НАБУ немає матеріалів на Авакова. Бо навіщо Кривоносу, на якому нема де тавра ставити, лаятись із Ситником і Аваковим, які мають повне досьє на Семена Юрійовича?

Але, насправді, в нинішній адміністрації Трампа є люди, які достеменно знають, що американські хазяї коїли в Україні руками Ситника.

І тепер ці люди будуть робити крайніми не себе чи своїх колег по Держдепу (наприклад, того ж Дж. Кента), а Ситника та Кривоноса, який вчасно не доповів.

Автор : Володимир Бойко
Читайте також:
Політика
Китайська та російські сторони обговорять проєкт газопроводу, що роками гальмувався через розбіжності.
07 травня, 17:03
Війна
«Це не наша війна — не ризикуйте життям поляків!», - заявив депутат польського Сейму Роман Фріц.
07 травня, 16:00
Світ
Президент США Дональд Трамп має намір оголосити про рішення змінити назву Перської затоки на Арабську чи Аравійську.
07 травня, 11:27
Політика
Кілька представників Словаччини, включно з прем’єр-міністром Робертом Фіцо, 9 травня вирушать до рф на так званий парад до дня перемоги.
07 травня, 09:43
Опінії
Застерігаю від ейфорії на рахунок того, що Трампушка нарешті побачив, що путін не хоче миру і бомбардує ракетами мирних жителів.
03 травня, 06:05
Опінії
Напередодні смерті Папи Римського Франциска я говорив про мету візиту до Ватикану віцепрезидента США Джея Ді Венса.
28 квітня, 09:23