США знищили іранського генерала Сулеймані за допомогою шпигунської мережі, – «Аль-Джазіра»

СВІТ
10 січня, 17:43
Касем Сулеймані
Касем Сулеймані
Фото: aljazeera.net

Перші відомості про візит Сулеймані у Багдад були отримані з аеропорту Дамаска.

США отримували важливу інформацію про прибуття іранського генерала в аеропорт Багдада від місцевої шпигунської мережі.

Про це повідомляє інформагентство ASPI з посиланням на телекомпанію «Аль-Джазіра», яка сьогодні, 10 січня, розкрила нові подробиці спецоперації США щодо вбивства генерал-майора Ірану Касема Сулеймані.

За її інформацією, той прибув в аеропорт Дамаска на машині з затемненими стеклами в супроводі чотирьох солдатів Революційної гвардії Ірану.
Автомобіль зупинився біля трапа, що вів до літака Airbus A320, який прямував до Багдада. При цьому ні Сулеймані, ні його солдати не значилися в списках пасажирів.

Повідомляється, що Сулеймані був убитий ракетами, випущеними американським безпілотником по «сліду» супутникового телефону, коли залишив багдадський аеропорт на автомобілі в супроводі двох броньовиків.

Тим часом, двоє іракських силовиків заявили: розслідування обставин, внаслідок яких 3 січня був убитий Сулеймані, почалося вже через кілька хвилин після удару американських військових.

Перш за все, почали шукати можливих інформаторів, які видали місцезнаходження Сулеймані військовим США, в аеропортах Дамаска і Багдада.

Розслідування веде Фалех аль-Файяд, радник з національної безпеки Іраку і глава Організації народної мобілізації, яка користується підтримкою Ірану і має тісні зв'язки з Сулеймані.

Один з чиновників підтвердив «Аль-Джазіра», що слідчі Агентства національної безпеки (АНБ) отримали інформацію про те, що у витоку важливих відомостей брала участь шпигунська мережа в багдадському аеропорті. Він сказав, що підозрювані, в тому числі два співробітники служби безпеки аеропорту Багдада і два – авіакомпанії, «діяли узгоджено в аеропорту Дамаска і в літаку».

Чиновник додав, що слідчі АНБ працювали ще з чотирма підозрюваними, які уникли арешту, оскільки вдалося з'ясувати, що вони не могли надати американським військовим необхідну інформацію.

Джерело також повідомило, що попередні результати розслідування багдадській слідчої групи вказують на те, що перші відомості про Сулеймані були отримані з аеропорту Дамаска. Осередок в аеропорту мав інформацію про прибуття автоколони.
 

Читайте також:
Станом на 23 січня вірусом заражені 633 людини. З них 95 - у критичному стані, 17 осіб померли.
19:28
За даними журналістів-розслідувачів, під час отруєння бізнесмена в Болгарії перебував генерал-майор ГРУ Денис Сергєєв.
17:04
Китайська влада оголосила карантину зону на території 11-мільйонного міста Ухань, де зародився новий коронавірус.
12:05
Очільник Литовської Республіки сподівається на рішучість лідерів країн-членів Євросоюзу у відповідь на російську агресію.
11:20
Кремлівська пропаганда в Естонії робить свою справу на "відмінно".
вчора, 13:25
Населення Китайської Народної Республіки продовжує інфікуватися новим штампом коронавірусу.
вчора, 11:00