Стали відомими нові деталі вбивства Бориса Нємцова

СВІТ
09.07.2019, 06:02
Стали відомими нові деталі вбивства Бориса Нємцова

Цими днями в Люксембурзі проходить сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. В рамках сесії відбулося слухання стосовно підготовки спецдоповіді щодо вбивства одного з лідерів російської опозиції Бориса Нємцова (вбивство було скоєне 27 лютого 2015 року).

У зв’язку зі слуханням стали відомі нові подробиці стосовно підготовки вбивства.

Видання «New times» опублікувало матеріал адвоката сім’ї Нємцових Вадима Прохорова, який, зокрема, містить протокол розмови з колишнім віце-прем’єром Чечні Ахмедом Закаєвим (на нинішній момент, отримавши притулок, перебуває у Лондоні).

За словами Закаєва, він дізнався про плани замаху на Нємцова ще на початку лютого 2012 року. Джерелом інформації було оточення Рамзана Кадирова.

Колишній державний діяч впевнений у правдивості джерела: «Я поставився до цієї інформації дуже серйозно, оскільки джерело було достовірним і надійним, інформація, що походила від нього, неодноразово підтверджувалася».

Нємцовим справа не обмежувалася. Замахи та арешти готувалися і проти інших лідерів російської опозиції.

Інформацію про підготовку замахів Закаєв передав особисто Нємцову та Андрій Піонтковському під час зустрічі в Осло наприкінці лютого. «Під час бесіди ми обговорювали варіант, що Путін і Золотов (тогочасний начальник Служби безпеки Президента РФ. – ОБ) можуть задіяти для фізичної ліквідації Нємцова і Каспарова так званих кадирівців – людей із оточення Рамзана Кадирова. Як мені здалося, під кінець нашої розмови мої співбесідники не до кінця повірили у можливість такого розвитку подій. Але буквально наступного дня, 29 лютого 2012 року, мені зателефонував Піонтковський і повідомив, що Путін у публічному виступі по телебаченню заявив, що серед опозиції готується «сакральна жертва», тим самим фактично підтвердив інформацію, яку я отримав».

На думку Закаєва, план фізичної ліквідації лідерів російської опозиції не був реалізований 2012 року тому, що Путін на той час намагався покращити відносини з Заходом. 

Читайте також:
Серед загиблих – 9 членів однієї родини. Шестеро з них – діти.
17:25
Кремлівські маріонетки так званої Південної Осетії пересунули лінію окупації на 240 метрів углиб Грузії.
15:00
Відродження Європи може прийти лише з її центрально-східного регіону.
07:28
Кризовий штаб створюють у зв’язку з наближенням світового форуму Голокосту й очікуваного виступу на ньому Путіна.
вчора, 16:19
25 років тому Фінляндія стала країною-членом Євросоюзу, що також мала намір увійти до складу НАТО.
вчора, 13:30
Колишній командувач Силами оборони Естонії — генерал Антс Лаанеотс заявив, що знає про агресивні плани РФ щодо країн Балтії.
вчора, 11:20