Стівен Кінг не боїться штучного інтелекту

КНИГИ
27 серпня, 11:15
Стівен Кінг не боїться штучного інтелекту

Він не проти навчання нейромереж на власних творах

Штучний інтелект стає усе більш здібним, але Стівен Кінг вважає, що йому ще потрібно багато вчитися, перш ніж він зможе успішно імітувати людську творчість.

Про це пише Businessinsider.

У свому есе для The Atlantic письменник каже, що не заперечуватиме проти використання його творів для навчання штучного інтелекту – він поки не хвилюється щодо потенціалу технології.

«Чи заборонив би я викладання [teaching] (якщо це вірне слово) моїх історій комп’ютерам? Ні, навіть якби я міг», – заявив Кінг.

За словами Стівена Кінга, навіть люди-письменники повинні стати читачами, якщо вони сподіваються писати добре. Завантажуючи роботи інших у комп’ютери або, як він сказав, у «цифрові блендери» («state-of-the-art digital blenders»), можна навчити ШІ створювати кращі витвори мистецтва.

Зараз креативність ШІ не здатна зрівнятися з розумовими здібностями людини. Вірші, створені штучним інтелектом, «добрі, на перший погляд, не дуже добрі при детальному розгляді». Кінг вважає, що забороняти програмістам використовувати його твори для навчання ШІ безглуздо:

«Я б став королем Кнутом, який заборонив приплив. Або луддитом, який намагається зупинити промисловий прогрес розбиванням парового ткацького верстата на шматки».

Минулого місяця понад 8000 авторів підписали відкритого листа з вимогою компенсації за використання їхніх творів розробниками штучного інтелекту без їхньої згоди. Лист  адресований Сему Альтману (OpenAI), Марку Цукербергу (Meta), Сундару Пічаї (Alphabet) та іншим.

Читайте також:
Мистецтво
Технологія ШІ все більше вливається у життя націй. Але хто ким буде керувати?
19 вересня, 14:37
Новини
У Сенаті розробляють законопроєкт, який включає вимогу до компаній зі штучного інтелекту реєструватися в незалежному наглядовому органі
13 вересня, 09:13
Світ
Цукерберг наполягає на тому, щоб нова система була з відкритим вихідним кодом і таким чином була доступна стороннім компаніям
11 вересня, 12:06
Світ
Понад 70 великих мовних моделей штучного інтелекту були запущені в Китаї.
05 вересня, 17:20
Світ
Міністерство оборони Сполучених Штатів поки не поспішає впроваджувати ШІ для полегшення своєї роботи.
14 серпня, 07:14
Життя
Три ключові гравці — США, ЄС і Китай — наразі дотримуються різних підходів до розробки та впровадження штучного інтелекту.
09 серпня, 13:34