Сто років тому українець вперше став чемпіоном світу з боксу

ІСТОРІЯ
02 січня, 20:17
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Уродженця Києва Луїса Каплана називали «Некоронованим королем легкої ваги»

Американський боксер Луїс Каплан, який народився в Києві, вписав своє ім'я в історію спорту. У 1925 році "Малюк" став чемпіоном світу у напівлегкій вазі.

Знаменна подія відбулася 2 січня 1925 року на арені «Madison Square Garden» у Нью-Йорку (США). За пояс чемпіона світу у напівлегкій вазі билися колишній киянин Луїс Каплан та американець Денні Крамер.

Сто років тому українець вперше став чемпіоном світу з боксу_1

Перший чемпіон світу з України

Каплан значно переважав суперника за технікою та фізичною підготовкою. У дев'ятому раунді тренер Крамера викинув білий рушник, що означало дострокову перемогу українця технічним нокаутом. Уродженець Києва став чемпіоном світу з боксу у напівлегкій вазі.

Після трьох захистів титулу Каплан перейшов до легкої категорії та залишив пояс вакантним.

Що відомо про Каплана

Луїс Каплан народився 15 жовтня 1901 року в Києві. Коли йому було 5 років, його сім'я емігрувала до США. В американському Мерідені він закінчив п'ять класів і торгував фруктами.

Одного разу вуличні бандити підставили його за крадіжку у продавця.«Малюк» так сильно відлупцював ватажка банди, що поліціянт порадив хлопцю займатися боксом.

Сто років тому українець вперше став чемпіоном світу з боксу_3

Луїс захопився боксом в підлітковому віці і почав тренування у спортивному клубі Lenox Athletic в Мерідені. Професіоналом став у 1919 році.

У 18 років Каплан дебютував на професійному рингу.

За перші чотири роки професійної кар'єри провів 50 боїв. Свої перші кілька поєдинків виступав під іменем Бенні Міллер, тому що прізвище Каплан не було відомим серед боксерів.

Шістнадцять разів він успішно боронив свій титул. Особливо запам'яталися два бої з Бейбом Херманом у 1925 році: перший завершився нічиєю, а другий приніс Каплану перемогу за очками.

Але головним суперником для нього завжди залишалася власна вага. Він часто казав, що підтримка 57,2 кг давалася йому важчою, ніж пропущені удари на рингу.

Сто років тому українець вперше став чемпіоном світу з боксу_5

1926 року відмовився від титулу чемпіона і перейшов у вищу вагову категорію.

«Люди ставлять на мене свої останні гроші. Я не маю права їх дурити», – пояснив він своє рішення.

У новій категорії йому вдалося перемогти над іменитими суперниками, але шансів поборотися за пояс він більше не отримав.

Під час кар'єри він здобув 107 перемог, зокрема 27 – нокаутом. У 22 поєдинках екскиянин зазнав поразок, а ще 13 боїв завершилися внічию.

Через невисокий зріст – лише 157 см – боксер отримав прізвисько «Малюк», однак це не заважало йому наводити жах на суперників у ринзі.

Каплан (ліворуч) та Еді Ран (1930 рік)
Каплан (ліворуч) та Еді Ран (1930 рік)

Після поразки у 1933 році від Кокоа Каплан завершив кар'єру.

Після завершення кар'єри Каплан зайнявся ресторанним бізнесом, а потім став тренером і рефері, заслуживши повагу в боксерських колах. Льюїс Каплан помер у 1970 році (у місті Норвіч, в окрузі Нью-Лондон штату Коннектикут), залишивши за собою славу одного з найкращих напівлегковиків в історії.

У 2003 році «Малюка» включили до Міжнародного залу боксерської слави.

Відоме спортивне видання GiveMeSport представило свій рейтинг найкращих українських боксерів усіх часів. Журналісти відзначили, що для країни з населенням близько 38 мільйонів такі досягнення у світовому боксі є справді вражаючими.

«Україна славиться не лише кількістю чемпіонів світу, а й їхньою майстерністю. Багато зірок боксу починали кар'єру як успішні аматори, що підкреслює силу національної школи. Саме тому декілька українських боксерів справедливо претендують на звання найкращих за всю історію країни», – цитує автора статті на GiveMeSport видання sport-express.ua.

Повний список найкращих боксерів України (версія GiveMeSport):

  1. Олександр Усик (23–0, 14 КО).
  2. Володимир Кличко (64–5, 53 КО).
  3. Василь Ломаченко (18–3, 12 КО).
  4. Віталій Кличко (45–2, 41 КО).
  5. Луїс «Малюк» Каплан (107–22–13, 27 КО).
  6. Володимир Сидоренко (22–3–2, 7 КО).
  7. В'ячеслав Сенченко (37–2, 25 КО).
  8. Андрій Котельник (32–4–1, 13 КО).
  9. Сергій Дзинзирук (37–2–1, 24 КО).
  10. Віктор Постол (31–5, 12 КО).

Із цього списку в очі впало невідоме ім'я – Луїс «Малюк» Каплан (1901–1970), хоча кількість його перемог на професійному рингу у 5 разів більша, ніж, скажімо, в Олександра Усика.

Читайте також:
Історія
Вона запам’яталася як непримиренна опозиціонерка радянської, а згодом і путінської влади, яскрава, неординарна політикиня.
12 липня, 14:05
Життя
Сьогодні святкує свій день народження генерал-полковник Петро Шатковський
12 липня, 09:05
Життя
Політична партія «Дія» вітає з ювілеєм видатного українського музиканта, піаніста-віртуоза Сергія Горюновича.
11 липня, 11:00
Історія
10 липня 2006 року загинув один із найбільш харизматичних і водночас контраверсійних чеченських лідерів Шаміль Басаєв.
10 липня, 22:31
Історія
Його вважають першим послом в Європі політично не сформованої України. Він пропагував усеслов'янську федерацію і зазнав нищівної критики.
05 липня, 06:34
Книги
Люди, які голосують за невдах, злодіїв, зрадників та шахраїв, не є їхніми жертвами. Вони — прямі співучасники!
03 липня, 07:25