Суд Гааги заарештував активи російського Газпрому в Північному морі

ПОЛІТИКА
04 вересня, 16:25
Суд Гааги заарештував активи російського Газпрому в Північному морі

Газпром є одним із найбільших видобувачів газу на нідерландському шельфі Північного моря.

Окружний суд Гааги заарештував частку російського Газпрому в компанії Wintershall Noordzee, що є одним із найбільших видобувачів газу на нідерландському шельфі Північного моря

Про це пише The Moscow Times.

Зазначається, що під арешт потрапили 50% акцій компанії, яка займається розробкою двох шельфових родовищ та володіє 11 видобувними установками.

Як пише видання, позов проти Газпрому про запровадження арешту подала українська КК «Славутич-Інвест». Компанія мала земельні ділянки в Мелітополі Запорізької області, які були експропрійовані після російського вторгнення.

У травні 2023 року господарський суд Запорізької області, куди звернулася компанія, зобов’язав росію виплатити «Славутичу» компенсацію у $15 млн. Через рік українська компанія вимагала стягнути цю суму коштом активів Газпрому і подала позови - спершу до українського суду, а потім до нідерландського.

Як повідомляється, Гаазький суд врахував, що за українським законодавством юрособу можна визнати alter ego  росії та стягнути з неї суверенний борг. Рішення у справі ухвалили 15 травня.

У результаті зірвалася спроба Газпрому продати активи в Північному морі.

  • Нещодавно розвідка Британії повідомляла, що російське вторгнення в Україну та погіршення відносин росії з західними країнами серйозно обмежили діяльність одної з державних енергетичних компаній рф - Газпрому.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що Карел Комарек відомий як багаторічний партнер російського «Газпрому», продовжує працювати в Україні.

Він не припинив співпраці із головною російською газовою компанією ані у 2014 році, а ні у 2022-му після початку повномасштабного вторгнення.

Разом із «Газпромом» Комарек побудував газосховище у Чехії, яке росіяни припинили використовувати у повному обсязі лише після введення в дію 10 пакету санкцій ЄС, через прийняття якого долю «Газпрому» була скорочена у спільному проєкті Moravia Gas Storage a.s з 50%+ до 3%. Остаточно відносини з «Газпромом» Карел Комарек розірвав лише у червні 2024 року під тиском влади Великої Британії, де він розвиває лотерейний бізнес.

Також з 2011 року Карел Комарек володів у росії нафтогазовим бізнесом, зокрема, нафтовим терміналом «Самара», який, за даними СБУ та Держфінмоніторингу, ще до повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, брав участь у постачанні нафтопродуктів до так званих «ДНР» та «ЛНР». Згідно із заявою компанії Комарека MND, термінал начебто був проданий восени 2022 року. Проте деталі угоди досі не опубліковані.

СБУ буде розслідувати, чому родина голови Львівської ОВА Максима Козицького не розірвала стосунків із власником нафтогазового бізнесу в осії, багаторічним партнером «Газпрому» Карелом Комареком ані у 2014 році, ані у 2022-му й продовжила видобувати український газ із другом Медведєва.

Відповідне рішення, яке зобов'язує Службу безпеки відкрити кримінальне провадження, прийняв суд за заявою Назара Приходька.

Провадження буде відкрито за такими статтями:

  • ст. 111 (державна зрада);
  • ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
  • ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Політика
Нідерланди обіцяють виконати вимогу суду, щодо очільника уряду Ізраїлю
18:45
Політика
Санкції передбачають замороження активів та заборону на поїздки.
17:05
Політика
Одразу варто наголосити, що вам усім буде неприємно читати наступний текст. Він ніби банальний, але фахівці під ним точно підпишуться.
13:34
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
Але справжню Свободу нам ще тільки належить здобути у кровопролитній боротьбі.
09:00