Суд наслав «страшну кару» на московського батюшку, який ігнорує карантин

ПОЛІТИКА
24 квітня, 15:28
Суд наслав «страшну кару» на московського батюшку, який ігнорує карантин
Фото: stopcor.org

Настоятель храму на Дніпропетровщині замість штрафу за порушення карантину отримав «усне зауваження».

Марганецький міський суд Дніпропетровської області визнав винним настоятеля храму Святого Преображення Господнього (УПЦ МП) у порушенні правил карантину (ст.44-3 КУпАП).

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на постанову суду від 21 квітня.

Співробітники марганецького відділу поліції 7 квітня склали адмінпротокол на батюшку за те, що він проводив богослужіння, в якому брало участь понад десяти осіб. Згідно з чинним законодавством, це підпадає під порушенням правил карантину, санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм.

У суді священик пояснив, що здійснював служіння, але не бачив в храмі людей в кількості понад 10 осіб. Зазначив, що, можливо, вони були на подвір’ї.

Водночас, на думку суду, вина настоятеля храму у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена рапортом працівника поліції та поясненнями свідків.

Визначаючи міру покарання, суддя врахував той факт, що священик раніше не притягувався до жодної відповідальності. Тому вказане правопорушення суд розцінив малозначним, а тому церковнослужителя варто звільнити від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням.

Нагадаємо, що за порушення карантину передбачена відповідальність за: ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб. Також ст. 325 Кримінального кодексу («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») передбачає штраф від 17 тис. до 51 тис. грн; арешт до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі до трьох років, або ув'язнення від п’яти до восьми років.

Читайте також:
Чоловіка засудили за розбій, однак він вважав, що це незаконно, бо допитали його двоюрідного брата.
23 листопада, 12:34
У епізодах, які оскаржував Медведчук, Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.
19 жовтня, 15:26
Прокурор оскаржив рішення апеляційного суду, що пом’якшив покарання неодноразово судимому чоловіку.
04 вересня, 14:25
Верховний суд виніс цікаве рішення у спорі ФОП із перевіряючим органом.
17 серпня, 12:21
Музикант знаходитиметься під вартою принаймні до вересня.
12 серпня, 18:27
Рішення ухвалене у результаті розгляду апеляції на рішення суду першої інстанції.
11 серпня, 16:35