Суд США відмовився скасувати закон, який зобов’язує продати TikTok

ПОЛІТИКА
07.12.2024, 09:43
Суд США відмовився скасувати закон, який зобов’язує продати TikTok

Очікується, що TikTok і ByteDance, який є ще одним позивачем у справі, подадуть апеляцію до Верховного суду США

Колегія федерального суду Сполучених Штатів 6 грудня підтримала закон, який може призвести до заборони TikTok за кілька місяців, повідомили американські медіа.

Апеляційний суд США округу Колумбія постановив, що закон, який вимагає від TikTok розірвати зв’язки зі своєю китайською материнською компанією ByteDance, щоб уникнути заборони в країні, є конституційним. Таким чином суд відхилив аргументи TikTok про те, що закон суперечить Першій поправці Конституції США, яка захищає свободу слова.

«Перша поправка існує для захисту свободи слова в Сполучених Штатах. Тут уряд діяв виключно для того, щоб захистити цю свободу від іноземної нації-супротивника та обмежити здатність цього супротивника збирати дані про людей у Сполучених Штатах», – цитує AP рішення судді.

Очікується, що TikTok і ByteDance, який є ще одним позивачем у справі, подадуть апеляцію до Верховного суду США.

Тим часом новообраний президент Дональд Трамп, який намагався заборонити TikTok під час свого першого президентського терміну, заявив під час президентської кампанії, що тепер виступає проти заборони TikTok і працюватиме над «порятунком» соцмережі.

Соцмережа TikTok, яка в травні подала до суду на уряд через закон, довго заперечувала, що Пекін міг використовувати платформу для шпигування або маніпулювання американцями. Її адвокати відзначили, що США не надали доказів передачі даних користувачів китайському уряду або маніпулювання вмістом на користь Пекіна в США.

У квітні 2024 року президент США Джо Байден підписав законопроєкт, спрямований на примусову зміну власника додатку для обміну відео TikTok. Закон передбачає заборону застосунку на території США, якщо за рік він все ще належатиме китайській компанії ByteDance Group.

З минулого року TikTok заборонений до використання на всіх пристроях Палати представників США. Також у лютому 2023 року Канада оголосила про заборону TikTok на всіх державних мобільних пристроях. Подібні рішення прийняли уряди інших країн.

TikTok – надзвичайно популярний серед молоді, але є побоювання, що Пекін може використовувати його для збору даних про західних користувачів або поширення прокитайських наративів і дезінформації. TikTok є власністю китайський компанії ByteDance.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Китайські чиновники, які зіткнулися із загрозою заборони TikTok у США, обговорюють різні варіанти, як обійти це обмеження.
14 січня, 15:27
Політика
Розроблена китайськими хакерами соціальна мережа покликана перетворювати користувачів на безграмотну юрбу. З румунами вже зіграли злий жарт.
29.11.2024, 06:03
Політика
Саша Біленький, голова Полтавської ради, уявив себе очільником ПНР, і вирішив заборонити Telegram
08.10.2024, 15:54
Політика
Єврокомісія розслідує вплив YouTube, TikTok і Snapchat на психічне здоров'я
02.10.2024, 18:33
Політика
Подібними «незрозумілими законами» деякі західні уряди намагаються встановити контроль над приватним листуванням в інтернеті.
06.09.2024, 11:02
Опінії
Співзасновник соціальних мереж vKontakte і Telegram цілком може бути агентом кремлівських спеціальних служб. Тому його перевіряють французи.
27.08.2024, 07:17