Суд у Гаазі розпочав розслідування можливих воєнних злочинів московітської орди проти України

СВІТ
03.03.2022, 09:25
Суд у Гаазі розпочав розслідування можливих воєнних злочинів московітської орди проти України

Міжнародний кримінальний суд розпочав роботу зі збору доказів у рамках розслідування воєнних злочинів московії в Україні

Про це повідомив головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, інформує BBC.

Після первинного аналізу ситуації в Україні мій офіс має достатньо підстав вважати, що могли бути скоєні злочини, які підпадають під юрисдикцію нашого суду. Конкретні випадки, які можуть вважатися такими, вже виявлено, і вони стануть основою розслідування”, – наголосив Хан.

У зверненні головного прокурора зазначається, що 2 березня він отримав звернення від 39 держав–учасниць Міжнародного кримінального суду щодо розслідування ситуації в Україні через напад Росії.

“Ці звернення дають змогу моєму офісу розпочати розслідування ситуації в Україні з 21 листопада 2013 року, охоплюючи, таким чином, будь-які попередні та поточні звинувачення у воєнних злочинах, злочинах проти людяності чи геноциді, скоєних на будь-якій частині території України будь-якою особою”, – зазначається в заяві.

Також прокурор Міжнародного кримінального суду закликав “усіх, хто бере участь у бойових діях в Україні”, суворо дотримуватися чинних норм міжнародного гуманітарного права.

Міжнародний кримінальний суд починаючи з 2015 року, коли була подана заявка від українського уряду, офіційно має повноваження на розслідування вчинених на українській території злочинів.

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду у грудні 2020 року ухвалив рішення про завершення попереднього вивчення подій в Україні, пов’язаних із міжнародним збройним конфліктом на Донбасі та в Криму.

Завершення попереднього розслідування означає, що за його результатами злочини, які відбулися в Криму та на Донбасі, можуть бути повноцінно розслідувані. За час збройної агресії Україна спрямувала до кримінального суду докази найтяжчих воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

Читайте також:
Війна
Іран та росія підтримували оборонну співпрацю ще до початку збройних дій в Україні.
03.01.2023, 11:37
Війна
рф продовжить задіювати авіацію у війні
02.01.2023, 16:39
Війна
Знайдені докази того, як росія викрадає українських сиріт.
23.12.2022, 14:28
Війна
Генерал, який віддавав накази бомбити Маріуполь, став заступником шойгу
24.09.2022, 15:45
Світ
Сенат США одноголосно засудив путіна як воєнного злочинця
16.03.2022, 11:15
Війна
Її затримали у Донецькій області
02.02.2022, 09:22