Суд відправив під варту заступника міністра енергетики Хейла

КРИМІНАЛ
12.08.2024, 20:05
Суд відправив під варту заступника міністра енергетики Хейла

ВАКС також взяв під варту довірену особу заступника міністра енергетики

Заступника міністра енергетики  Олександра Хейла відправлено під варту із заставою у 25 млн грн. Таке рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Наталія Мовчан.

Строк дії ухвали до 8 жовтня 2024 року. В разі внесення застави на заступника міністра енергетики буде покладено обов'язки.

Зокрема: 

  • здати закордонні паспорти,
  • носити електронний браслет,
  • не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними.

Нагадаємо, сьогодні, 12 серпня Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро за сприяння міністра енергетики викрили масштабну корупційну схему, яку організував його заступник. У результаті комплексних заходів правоохоронці затримали заступника глави Міненерго у Києві на хабарі у $500 тис. Олександра Хейла. 

Вищий антикорупційний суд також заарештував Сергія Пилипчука, довірену особу заступника міністра енергетики Олександра Хейла. Йому визначено заставу у 65 млн грн. 

Суддя ВАКС Катерина Сікора задовольнила клопотання прокурора САП і взяла під варту Сергія Пилипчука, довірену особу заступника міністра енергетики Олександра Хейла. Альтернативна застава – 65 млн грн

За даними слідства, через Пилипчука передавали гроші, які слідство називає неправомірною вигодою за рішення передати обладнання для видобутку вугілля.

Із зафіксованих переданих $300 тис. хабаря знайшли 142 тисячі доларів. Ще $158 тис. наразі не знайшли.

Пилипчук під час виступу назвав все провокацією. Запевняє, що домовлявся із заступником міністра однієї з європейських країн про 1 гігават електроенергії.

У ЦПД нагадали, що про 1 гігават заявляв у своїх виступах президент Зеленський і міністр Галущенко. Експерти називали ці прогнози нереалістичними.

Також, за інформацією Центру Пилипчука хотів взяти на поруки колишній народний депутат від «ВО Свобода» Едуард Леонов. Свідчив, що зустрічався з Пилипчуком з приводу підтримки армії. За словами Леонова, Пилипчук їздив в зону бойових дій, вони створювали добровольче формування «Феміда».

Як зазначається, прокурор САП просив визначити підозрюваному заставу в розмірі 100 млн грн, але суддя обрала заставу в 65 млн грн.

В разі внесення застави на Пилипчука будуть покладені обовʼязки: прибувати за викликом детектива, прокурора, суду, повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, здати закордонний паспорт, не відлучатися за межі Києва і області та носити електронний браслет.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Чому суспільство не обурюється?
вчора, 10:16
Політика
Родинний бізнес полковника ДБР Старченка: без декларацій, але з нерухомістю.
29 травня, 10:44
Політика
Бомбосховище за 145 мільйонів для ліцею-примари: у Харківській області будують укриття для школи, якої вже немає.
28 травня, 17:33
Війна
Бойові дрони «Генерал Черешня», довкола яких спалахнув скандал на тендерах підприємств Міноборони, можна придбати за кордоном.
28 травня, 10:45
Політика
У його родичів журналісти знайшли майна на майже $2 млн
27 травня, 18:45
Кримінал
Ківерцівський лісгосп на Волині передає понад 10 000 га мисливських угідь приватному підприємству. Це одна зі схем ДП «Ліси України».
27 травня, 15:15