Суд зобов’язав Полтавську облраду погасити борги «Полтавафарму»

ПОЛТАВА
24.03.2021, 10:30
Суд зобов’язав Полтавську облраду погасити борги «Полтавафарму»

Заборгованість підприємства «Полтавафарм» сягнула понад 42 млн грн і продовжує зростати.

Про це повідомила виконувачка обов’язків директора ПОКП «Полтавафарм» Оксана Павлусенко.

Перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко повідомив, що суд зобов’язав обласну раду як власника підприємства терміново розпочати процес санації – погашення боргових зобов'язань ПОКП «Полтавафарм».

–  Ми повинні рекомендувати обласній раді надати дозвіл на санацію, аби вберегти «Полтавафарм» від банкрутства, – розповів Олександр Лемешко.

Депутати Полтавської обласної ради зібрали робочу групу для вивчення фінансового стану та організації діяльності Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм».

–  На сьогодні з 167 аптечних закладів ПОКП «Полтавафарм» функціонують 85. Вони проводять роздрібну торгівлю лікарських засобів та виробництво ліків в умовах аптек. Аптечний склад не функціонує. Відсутні обігові кошти для закупівлі медичного товару, має місце різке падіння товарообігу, зростає заборгованість із заробітної плати працівникам, з оплати оренди приміщень, комунальних платежів та сплаті податків. Окрім цього, прострочена заборгованість постачальникам за отриманий медичний товар та послуги, –  розповів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. Підприємство знаходиться в його оперативному управлінні.

У переліку проблемних питань, які потрібно вирішити – налагодження забезпечення психотропними та наркотичними препаратами, оскільки основне навантаження тут лягало на ПОКП «Полтавафарм». Розглядають варіант звернутися до приватних аптечних структур.


Депутати вирішили частину будівель аптек передати громадам за умови збереження їх функціонального призначення та погашення боргу, виокремлення майна аптек, які працюють з прибутком та їх збереження в структурі ПОКП «Полтавафарм», продажу будівель збиткових аптек на аукціонах для погашення боргів.

Нагадаємо, «Полтавафарм» створили в 2004 році. Тоді реорганізували обласне медичне об’єднання «Фармація». «Полтавафарм» мало 35 філій на 372 різного типу аптеки і було в Україні однією із найбільших аптечних мереж України. У 24 її аптеках виготовляли ліки.

«Полтавафарм» виконувало соціальну функцію – випускало ліки для пільговиків за держпрограмами і утримувало аптеки у віддалених районах області.


Працівники підприємства вже понад рік не отримують зарплатні, аптеки закриваються. 

У січні цього року 60% аптечної мережі закриті. 

Хворих на інсулін рік тому за держпрограмою повністю забезпечувало «Полтавафарм». Підприємство отримувало на це по 10 млн грн дотації. Через банкрутство, продаж інсуліну передали до приватних аптек, хоча кілька державних ще виконують цю соціальну функцію.

Аптека № 197 філії «Полтавафарму» зараз єдина забезпечує паліативних хворих наркотичними лікарськими засобами у Полтаві та Диканському, Пирятинському, Чутівському районах.

Читайте також:
Полтава
Депутати Полтавської облради сьогодні не проголосували за передачу трьох аптек «Полтавафарм» у власність громади Кременчука.
09.04.2021, 17:05
Полтава
Не минає дня без звістки із громад Полтавщини про передачу чергової допомоги фронтовикам. «Зеленим ямщикам» варто наслідувати приклад інших.
12:32
Полтава
Поки влада продовжує обіцяти й опановувати бюджет, жителі вирішили не чекати дива. Невдовзі у Карлівці постане нове місце для ігор.
06:09
Полтава
Добре, що нині не зима, бо взагалі ніякої надії у мешканців громади не було б. Чиновники обіцяють оперативно відремонтувати водогін за добу.
вчора, 14:45
Полтава
Фронтовики щиро вдячні працівникам і працівницям запілля, які не покладають рук заради спільної мети. Тільки разом здобудемо Перемогу!
вчора, 06:00
Полтава
Оперативники зняли 2 кілометри виявлених у воді браконьєрських сіток. На жаль, порушників нерестової заборони не затримано на місці події.
27 травня, 14:56