Суддю, яка заборонила згадувати Медведчука в книзі про Стуса, в СБУ підозрювали у зв'язках з ДНР

ПОЛІТИКА
19.10.2020, 16:21
Обличчя «правосуддя»
Обличчя «правосуддя»
Фото: YouTube

«Навряд чи український суддя спокійно може кататись в «ДНР», не отримуючи для себе гарантії безпеки «з того боку».

Рішення заборонити згадувати кума Путіна, голову політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука в книжці Вахтанга Кіпіані про суд над дисидентом Василем Стусом ухвалила суддя з Донецька, яку у 2017 році хотіли звільнити за зв'язки з так званою «ДНР».

Про це повідомила представниця Центру протидії корупції Галина Чижик на своїй сторінці у Facebook.

Вона нагадала, що до переведення в Київ суддя Марина Заставенко працювала в Червоногвардійському районному суді Макіївки Донецької області.

«У 2016 році до Вищої кваліфкомісії суддів зверталась СБУ яка вказувала на те, що у судді є майно на тимчасово окупованих територіях, вона систематично їздить туди-сюди. При цьому, суддя тривалий час не здійснювала правосуддя, бо перебувала саме на неконтрольованих Україною територіях», – написала Галина Чижик.

Зазначивши, що ВККС спочатку відкрила дисциплінарну справу, але потім відмовилась звільняти суддю Заставенко. 

«Навряд чи український суддя спокійно може кататись в «ДНР», не отримуючи для себе гарантії безпеки «з того боку». Особливо зважаючи на те, як активно росіяни поповнювали обмінний фонд. Саме тому СБУ писала скарги на таких суддів до ВККС. 
Але більшість суддів врешті залишились в системі. Вони продовжують час від часу відвідувати родичів і майно на окупованих територіях, і потім повертаються й ухвалюють рішення щодо українських військовослужбовців або судять авторів, які мають сміливість називати Медведчука Медведчуком»
,  – додала представниця ЦПК.

За словами Чижик наступний тираж книжки «Справа Стуса» може бути доповненим новим розділом про суд над самою книжкою зі згадкою про суддю Заставенко.
 

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
ПреZЕдент збирається здавати Харків?
вчора, 16:05
Війна
Це дозволяє ворогу просуватися - New York Times.
вчора, 12:09
Війна
Зеленський порадив харківʼянам поки що не повертатися додому.
вчора, 10:00
Політика
Володимир Зеленський і команда його «слуг» — співучасники російської агресії. Вони зробили все, щоби Україна постала перед ворогом слабкою.
25 лютого, 17:20
Політика
Вся закордонна преса в схемах нападу. Байден особисто попередив про наступ.
17 лютого, 12:23
Опінії
Російські рублі досі капають на рахунки Президента, Баканова, Єрмака та інших
15 лютого, 15:11