Сумні реалії української «децентралізації»

Опінії
16 січня, 12:00
Сумні реалії української «децентралізації»
Фото: Пресслужба Коломацької ОТГ

Вчора під Полтавою перекривали трасу Київ-Харків.

В акції взяли участь близько сотні людей із Коломацької ОТГ та Старицьківської сільради.

Вони протестували проти змін до Перспективного плану територій Полтавської області, які відстоює ОДА.  В ОДА хочуть, аби Коломацька ОТГ і Степненська сільрада стали частиною Новоселівської громади, а Старицьківська сільрада увійшла до Машівської ОТГ.

Що ж, пересічних людей зрозуміти можна. Але потрібно брати до уваги кілька «але».

По-перше, те, що ми зараз бачимо, це елемент кланового протистояння.

Голова Коломацької ОТГ Євген Почечун є людиною Валерія Головка. Зараз відбувається кон’юнктурне протистояння між людьми Головка з одного боку та Іриною Степаненко («партнером» Олександра Павлюченка) – з іншого.

Навряд чи з такого протистояння вийдуть переможцями пересічні мешканці Полтавського району. Бо всі ці почечуни, головки, степаненко воюють не за їхні, а за власні інтереси.

По-друге, ситуація під Полтавою вкотре говорить про хибність нинішньої української «децентралізації».

Адже вся розпіарена «реформа» звелася до створення масштабних об’єднань, які не можна назвати громадами у строгому сенсі слова. Прозорі механізми народовладдя у новостворених ОТГ не діятимуть. Натомість місцеві «князьки» лиш посилять свою владу.

Дійсні сільські громади опинилися у дуже прикрій ситуації: якщо вони не хочуть «лягати» під місцевого «князька» і входити до ОТГ, їх прирікають на вимирання, позбавляючи дотацій. Особливо не позаздриш малочисельним селам.

Дуже дивна «децентралізація», яка полягає в централізації – у концентрації реальних повноважень у руках місцевих «еліт».
 

Читайте також:
Пам'ять про мешканців Пирятина, які стали на захист незалежності й територіальної цілісності України, віднині на сторінках книги.
03 серпня, 08:42
Відомий у Полтаві політик-хабарник Валерій Прядко, якому досі не боліла доля української мови, чомусь вирішив стати на її захист.
17 липня, 11:50
Володимир Зеленський має "подякувати" суддям і правоохоронцям, які учергове "мокнули" Україну в лайно.
14 липня, 12:19
Днями Ілля Кива вчергове «відзначився».
06 липня, 20:46