Суперечливе рішення Полтавського міськвиконкому
4 квітня 2018 року Полтавський міськвиконком прийняв рішення № 68 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються комунальним підприємством «ЖЕО № 2» Полтавської міської ради» (посилання - http://www.rada-poltava.gov.ua/documents/rishennya_miskvikonkomu/)
Українців уже не здивуєш інформацією про чергове здороження комунальних послуг, відсутністю пояснень від влади щодо нагальності чергового підняття цін та математичного підґрунтя для цього. Люди звикли платити стільки, скільки скаже влада, але за що та скільки – майже ніхто над цим не замислюється та не рахує. Полтавська міська влада дарма не витрачала часу і швидко розвісила на під’їздах міських будинків об’яву про своє рішення від імені комунального підприємства КП «ЖЕО № 2».
___________________________________________________
___________________________________________________
Через мовчання полтавських міських депутатів, які свого часу погодили чинний склад міськвиконкому, мешканці Полтави з 1 травня 2018 року отримали чергове здороження комунальних послуг, а саме – послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються комунальним підприємством «ЖЕО № 2».
З часу державної реєстрації КП «ЖЕО № 2» (травень 1993 року) засновник в особі Полтавської міської ради так і не зміг забезпечити пристойним статутним капіталом своє підприємство. Станом на 01 травня 2018 року сума сягнула «захмарної» цифри у 0,00 гривень.
___________________________________________________
___________________________________________________
Розглянемо уважно Додаток № 3 до рішення № 68 Полтавського міськвиконкому від 04.04.2018 року, в якому перелічені послуги та нові розрахунки вартості надання цих послуг. Викликає подив п’ятнадцятий стовпчик, в якому поєднане не сумісне – «Освітлення місць загального користування і підвалів та ПІДКАЧУВАННЯ ВОДИ». Скажіть, містяни, де саме розташована насосна станція, або в якому будинку міста Полтави (на обслуговуванні КП «ЖЕО № 2» налічується 1854 будинки) є підкачувальне обладнання, що забезпечує будинок питною водою? За послугу водопостачання питної води до квартирного крану повністю відповідає КП ПОР «Полтававодоканал». Тоді про яку підкачку йдеться?
___________________________________________________
___________________________________________________
Якщо уважно прочитати перелік послуг, які мусить надавати КП «ЖЕО № 2», то виникають сумніви щодо їх реального надання або отримання містянами майже 65% з перелічених послуг.
Пропоную взяти калькулятор та провести розрахунки щодо сум, які змушені вже сплачувати з 1 травня 2018 року. Для наочності розглянемо узаконене нарахування вартості послуг для звичайної п’ятиповерхівки–хрущовки з 4-ма під’їздами. Житлова площа одного поверху приблизно дорівнює 120 м2, тому 120 м2 помножуємо на 5 поверхів та на 4 під’їзди і отримуємо загальну площу 2400 м2. Далі пропонуємо додати згадані раніше 65% сумнівних послуг, які таємно надавало та буде надавати КП «ЖЕО № 2» (це стовпчики з 6 по 15), та додаємо ще 17-й. Порахувавши вартість кожної одиниці сумнівних послуг, отримали приблизну цифру: 1,12 гривень за кожний квадратний метр власного житла. Помножуємо на загальну площину будинку 2400 м2 та на 12 місяців. Як вам загальна річна сума на утримання ОДНОГО будинку та прибудинкової території, яка перевищила суму у 32 тисячі гривень?! Нагадаю вам, що на обслуговувані КП «ЖЕО № 2» налічується 1854 різноповерхових (від одного до шістнадцяти) будинків. Річна сума за надання сумнівних послуг може перевищувати десятки мільйонів гривень, і за ці послуги прийдеться платити з власної кишені кожній полтавській родині. Не забуло підприємство КП «ЖЕО № 2» про отримання планового прибутку в розмірі 6-7,5% (стовпчик 19). Можливо, вже настав час вимагати від влади прискіпливішого виконання взятих зобов’язань з наданням містянам незамулених щорічних цифрових звітів використаних бюджетних коштів?
___________________________________________________
___________________________________________________
Окремо хотів би звернути увагу на проведену КП «ЖЕО № 2» восени 2017 року тендерну закупівлю «Послуги дератизації та дезінсекції» на період виконання з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-10-30-000940-b), за яку міська влада мала бажання заплатити понад 1 мільйон гривень. Не будемо загострювати увагу на самому аукціоні тендерної закупівлі, а просто розглянемо укладений Договір №705-ТД від 20.12.2017 року. У пункті 1.1. щодо предмету договору зазначено наступне: …«Учасник зобов’язується у 2017 (!!!) році надати Замовнику послуги, а Замовник – прийняти та оплатити такі послуги у строки та на умовах, передбачених цим Договором»… Можливо, це звичайна описка, від якої не застрахована будь-яка людина, але клеркам органу місцевого самоврядування та комунального підприємства слід бути більш уважними та прискіпливішими до складання паперів, які несуть фінансові зобов’язання. Добре хоч би те, що за умовами цього Договору відсутня попередня оплата.
___________________________________________________
___________________________________________________
Маємо надію, що удорожчання послуг змусить містян врешті-решт вимагати від міської влади та комунального підприємства КП «ЖЕО № 2» бездоганного виконання своїх зобов’язань, а в разі не виконання чи часткового виконання послуг буде зроблений відповідний та завчасний перерахунок згідно з пунктом 3 рішення № 68 Полтавського міськвиконкому.
Не будемо байдужими до виставлених рахунків за комунальні послуги, бо наша байдужість робить нас бідними.
Олег Підгорний