Свавілля влади та силовиків має припинитися

ПОЛІТИКА
23 січня, 10:05
Свавілля влади та силовиків має припинитися

Рух «Маніфест 42» оголошує про перехід до більш радикальних форм протесту проти свавілля тилових силовиків щодо бізнесу.

Громадський рух бізнесу «Маніфест 42» анонсував попереджувальну зупинку підприємств у разі подальшого ігнорування владою свавілля тилових силовиків.

Про це йдеться в поширеній 22 січня заяві громадської ініціативи.

Так, рух «Маніфест 42» оголошує про перехід до більш радикальних форм протесту проти свавілля тилових силовиків щодо бізнесу та анонсує 1 лютого призупинення роботи компаній на одну годину, якщо уряд не почне вирішувати проблему тиску на бізнес.

Відповіді від керівництва держави чекають до 12:00 1 лютого 2024 року.

Це мають бути наступні кроки для розв'язання проблеми, що «загрожує національній безпеці держави»:

  • Президенту України та уряду - розробити та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, розроблені громадським рухом «Маніфест 42» із залученням провідних юристів, «спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями в погонах під час проведення обшуків, арешту рахунків та майна».
  • Зокрема, має бути ініційовано законопроєкт, яким усі правоохоронні органи, крім БЕБ, позбавляються права розслідувати економічні злочини.
  • Від уряду громадська спілка очікує ініціювання створення постійно діючої комісії у форматі «уряд — правоохоронні органи — бізнес об'єднання» для оперативного реагування на свавілля тилових силовиків щодо бізнесу.
  • Робота комісії має бути публічною із залученням ЗМІ, а її рішення — обов'язковими для виконання правоохоронними органами.

«Маніфест 42» також звертається до президента України Володимира Зеленського оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів з урахуванням 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розраховуючи на звільнення Ігоря Мазепи із СІЗО.

Підкреслюється, що в разі відсутності цих кроків з боку влади громадський рух «Маніфест 42» проведе 1 лютого 2024 року о 12:00 попереджувальну акцію протесту проти свавілля тилових силовиків і на 1 годину частково, без шкоди для виконання оборонних замовлень, призупинить роботу підприємств.

«Перелякані корупціонери ховаються за юридичною казуїстикою та прогалинами в законодавстві. Але на нашому боці справедливість. Пора керівництву держави продемонструвати народу України, на чиєму воно боці» наголошують представники «Маніфест 42».

Голова Ради Федерації роботодавців України та співзасновник «Маніфесту 42» Дмитро Олійник 15 грудня 2023 року повідомив, що громадська спілка звернулася до президента України із закликом опрацювати та внести до Верховної Ради два законопроєкти – про запровадження мораторію на арешт рахунків та «маски-шоу за участю силовиків» на період дії воєнного стану з винятками лише для справ, що стосуються національної безпеки, а також про надання адвокатам додаткових інструментів захисту підприємців, проти яких порушено кримінальні справи, та про надання їм додаткового захисту.

«Останній Бастіон» підтримує вимоги руху «Маніфест 42» та закликає Президента України, Кабінет міністрів України та Верховну Раду України вжити всіх необхідних заходів, щоб зупинити свавілля щодо бізнесу, зокрема, у вигляді «маски-шоу», необґрунтованих арештів рахунків та рейдерського захоплення бізнесу.

Нагадуємо, що 42 стаття Конституції гарантує українцям право на підприємницьку діяльність. Водночас це право в Україні систематично порушується через корупційний тиск з боку влади та тилових силовиків. Проблема потребує системного вирішення, зокрема, змінами до законодавства.

Читайте також:
Політика
Аудит кримінальних справ, передбачених президентським указом, або відсутній зовсім, або триває за нікому невідомими критеріями.
09 квітня, 15:04
Опінії
Ніякої держави у нас нема, а є феодальні клани, які чинять тиск як на інші феодальні клани, так і на буржуазію.
29 січня, 11:06
Політика
Коли Зеленський закликає робити бізнес в Україні, бізнес хреститься
26 січня, 09:46
Опінії
Поки ми бачимо бізнес розділений по принципу свій/чужий.
24 січня, 17:43
Політика
Раніше Київський апеляційний суд зменшив бізнесмену розмір застави до 21 млн грн
24 січня, 09:31
Політика
«Маніфест 42» закликає притягнути до відповідальності причетних до блокування роботи єдиного в Україні виробника аптечок для ЗСУ
05 січня, 11:30