Свавілля забудовників у Полтаві

Позиція
02 січня, 09:55

Попри заборону Міністерства культури, Сергій Морозов завершив незаконне будівництво та хоче ввести будівлю в експлуатацію.

У 2017 році в місті Полтава за адресою вул. Соборності, 40 розпочато реконструкцію одноповерхової житлової будівлі під офісну.

Замовником будівництва ПВКФ «Мальва» отримано дозвіл на виконання будівельних робіт на вищезазначену реконструкцію.

Зазначений об’єкт знаходиться в історичному ареалі міста Полтави та в охоронній зоні пам'ятки архітектури національного значення «Кадетський корпус».

Але, по факту відбувається нове будівництво чотирьох поверхової будівлі не визначеного призначення.

У 2018 році Полтавська міська рада відмовила у наданні дозволу на зведення п’ятиповерхового будинку майже впритул до Кадетського корпусу — на місці старої одноповерхової майстерні.

За пів року забудовник подав нову пропозицію — одноповерховий офіс із підземним паркінгом, на вул. Соборності, 40.

Однак згодом проєкт реконструкції був ще двічі змінений — тепер вже під 4-поверховий офісний центр з підземним паркінгом.

Свавілля забудовників у Полтаві_1Свавілля забудовників у Полтаві_2

Підставою для зміни проєкту стала пожежа «у майстерні». Насправді пожежа відбулася у будівельному майданчику поруч з майстернями, які забудовник демонтував.

Наміри забудови замовник змінив самовільно, оскільки процес реконструкції передбачає збереження елементів несучих конструкцій, фундаменти, стіни, перекриття, а також добудував ще три поверхи.

По факту забудовник повністю демонтував існуючу будівлю та побудував нову. На зазначене будівництво дозволів не отримував, також відсутнє погодження міністерства культури на повністю новий об'єкт будівництва.

22 липня 2020 року Міністерство культури України винесло фірмі «Мальва» припис, яким зобов’язало негайно припинити будь-які будівельні роботи.

5 серпня 2020 року Міністерство культури України отримало відповідь від ПВКФ «Мальва». Фірма пояснила свої дії та направила вимогу щодо припинення будівництва своєму генпідряднику — ТОВ «Євробудінвест плюс».

Враховуючи те, що до 2020 року Сергій Морозов був співвласником ТОВ «Євробудінвест плюс», фактично Морозов направив вимогу самому собі.

Згодом ПВКФ «Мальва» опротестувала рішення Мінкульту у суді  і виграла справу.

Судовим рішенням визнаний протиправним та скасований припис Міністерства культури та інформаційної політики України від 22.07.2020 року №292/6.11.6.

21 березня 2023 року Другий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Міністерства культури та інформаційної політики України.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 18 березня 2021 року скасовано, прийнято нову постанову, якою відмовлено у задоволенні позовних вимог приватної виробничо-комерційної фірми «МАЛЬВА».

Дана постанова суду набрала законної сили 21.03.2023 року.

08 травня 2023 року ПВКФ «МАЛЬВА» подала касаційну скаргу, у якій, із посиланням на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2023, залишити в силі рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 18.03.2021.

Верховний суд ухвалою від 07 липня 2023 відкрив касаційне провадження.

ПВКФ «МАЛЬВА» подала до Верховного суду клопотання з про зупинення дії постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2023 до закінчення її перегляду в касаційному порядку. Клопотання обґрунтовує тим, що без зупинення дії оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції для відновлення порушених прав позивача необхідно буде докласти надмірних зусиль та втрат; у разі задоволення касаційної скарги буде неможливим застосування механізму повороту виконання судового рішення.

07 липня 2023 року Верховний суд відмовив ПВКФ «МАЛЬВА» у задоволенні клопотання про зупинення дії постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 21 березня 2023 року у справі № 440/4198/20.

Ми не знаємо, яким чином Сергій Морозов вплинув на суддів Верховного суду, але вже пів року справу не призначають до розгляду.

Попри заборону Міністерства культури, всупереч рішенню Верховного суду, Сергій Морозов завершив будівництво поблизу Петровського кадетського корпусу.

Такий злочин Морозов не міг вчинити сам. 28 лютого 2020 року ДП «Укрдержбудекспертиза» у Полтавській області було видано замовнику будівництва  ПВКФ «Мальва» позитивний експертний звіт № 17-0054-20. 

Даний звіт було видано з порушенням чинного законодавства, без врахування Закону України «Про охорону культурної спадщини» та без отримання погодження проєктної документації від Міністерства культури України.

Наразі Сергій Морозов намагається ввести незаконний об'єкт будівництва в експлуатацію. За наявною інформацією, Морозов вже зараз намагається корумпувати чиновників Державної інспекції архітектури та містобудування України задля введення в експлуатацію будівлі.

Вважати дану публікацію офіційним зверненням до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича про проведення перевірки, та прийняття рішення про демонтаж незаконного будівництва, у відповідності до постанови КМУ № 1363 від 06.12.2022 «Про внесення змін до постанови КМУ від 13.03.2022 за №303».

Чим займаються дармоїди з НАЗК, НАБУ, САП, БЕБ, поліції, та Полтавської обласної прокуратури, які досі не посадили Морозова за ґрати за незаконне будівництво.

Чому у 2021 році поліція закрила кримінальне провадження щодо незаконного будівництва?

Чому «Останній Бастіон» бачить, що Морозов та Державне підприємство «Укрдержбудекспертиза» підробили експертний звіт, а ГУ НП у Полтавській області та Полтавська обласна прокуратура закривають на це очі?

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Позиція
Амністія в психіатричних лікарнях досягла мети.
29 листопада, 10:51
Полтава
З цією метою замість люстри на поштамті вони прилаштують ракету.
08 листопада, 13:02