Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича

Позиція
22.09.2023, 11:25

Через відсутність належного законодавчого регулювання, Україну накрила хвиля незаконних будівництв

І у Полтаві, попри заборону міністерства культури, Сергій Морозов продовжує будівництво поблизу Петровського кадетського корпусу

До ГС «Останній Бастіон» звертаються сотні полтавців, які скаржаться на незаконне будівництво поблизу Петровського кадетського корпусу.

У місті Полтава за адресою вул. Соборності, 40 розпочато реконструкцію одноповерхової житлової будівлі під офісну.

Замовником будівництва ПВКФ «Мальва» отримано дозвіл на виконання будівельних робіт на вищезазначену реконструкцію.

Зазначений об’єкт знаходиться в історичному ареалі міста Полтави та в охоронній зоні пам'ятки архітектури національного значення «Кадетський корпус».

Але, по факту відбувається нове будівництво чотирьох поверхової будівлі не визначеного призначення.

На рієлторських сайтах зазначений об'єкт виставлено як багатоквартирний житловий будинок, в якому продаються квартири.

В оголошеннях є рендери, планування всіх майбутніх квартир і навіть аерообліт території. А ще тут вказано забудовника.

На думку самого Морозова — оголошення публікують аферисти. Тож, забудовником вказана компанія «Євробуд СМ». На «Лун» додали і її сайт — «eurobud.pl.ua».

Сергій Морозов на будівництві
Сергій Морозов на будівництві

Як зазначає Bihus.info, керівницею «Євробуд СМ» з березня 2017 року значиться Наталія Возна. Її сторінка у Facebook натякає на те, що жінка є скоріше формальною директрисою. Бо, наприклад, у біографії відзначає, що тимчасово не працює. Втім, справжнього власника знайти не дуже складно.

Достатньо глянути, хто керував фірмою до Возної. Так на початку 2017 року керівником значився Віталій Безпалько. Нині чоловік записаний власником іншої фірми — ТОВ «ЗАВОД-БЕТОН». Згідно з реєстрами, ця фірма використовує спільний контактний номер (0532610715) з фірмою «ЗАВОД БЕТОННИХ ВИРОБІВ», керівником і підписантом якої значиться… сам Сергій Морозов, а засновником Ярослав Гірний, який, до слова, 8 років знаходився у розшуку МВС.

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_3

Ще раніше, у 2016 році, керівником «Євробуд СМ» був Максим Гірний — це брат розшукуваного Ярослава Гірного. Він значиться керівником та засновником фірми ТОВ «Завод Євробетон», яка проводила підготовчі роботи на ділянці з будівництвом біля Кадетського.

А також певний час був керівником фірми ТОВ «ЄВРОБУД МС» (ні, ми не наплутали з літерами, так – це просто дуже схожі назви фірм) після…так, знову таки Сергія Морозова.

«Аферисти», які, за словами Морозова, продають «повітря замість квартир» — це люди, підозріло близькі до самого Морозова.

Щоб перевірити зв’язок підприємця з  фірмою «Євробуд СМ», журналісти вирушили в її офіс  по вулиці Ковпака, 37. Знайти офіс забудовника виявилось не дуже легко, адже це промзона і єдине, що тут кидається в очі це напис «Металобаза». Там ми і запитали, де розміщується «Євробуд СМ».

В офісі журналістів зустріла працівниця, яка представилася Мариною. Марина заявила…що ніяких квартир і житлового будинку біля Кадетського не буде. Але при цьому підтвердила – фактичним власником компанії є…Сергій Морозов.

До слова, за цією ж адресою зареєстровані фірми ТОВ «Полтава-Бетон СМ», ТОВ «Полтавський ЗБК»,  ТОВ «КУА «ЕВМ», ТОВ «Полтавський ЗБВ «ЕВМ». А зовсім поруч, по вулиці Ковпака, 37Б, фірми ТОВ «Полтавський ЗБІ « ЕВМ», ТОВ «Євробуд МС», ТОВ «Завод Бетонних виробів», ТОВ «Завод євробетон». І всі вони прямо чи опосередковано також пов’язані з діяльністю Сергія Морозова.

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_5
Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_7
Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_9

На тому ж «Лун» нині зазначено – всі квартири станом на сьогодні день вже продані.

Наміри забудови замовник змінив самовільно, оскільки процес реконструкції передбачає збереження елементів несучих конструкцій, фундаменти, стіни, перекриття, а також добудував ще три поверхи.

По факту забудовник повністю демонтував існуючу будівлю та побудував нову. На зазначене будівництво дозволів не отримував, також відсутнє погодження мінкультури на повністю новий об'єкт.

Станом на 15.08.2023 виконуються роботи по утепленню фасаду пінополістиролом товщиною 50 мм з порушенням санітарних та протипожежних норм, що становить загрозу життю та здоров’ю людей.

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_11
Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_13

Нагадаємо, що у 2018 році Полтавська міська рада відмовила у наданні дозволу на зведення п’ятиповерхового будинку майже впритул до Кадетського корпусу — на місці старої одноповерхової майстерні.

За пів року забудовник подав нову пропозицію — одноповерховий офіс із підземним паркінгом, на вул. Соборності, 40.

Однак потім проект реконструкції був ще двічі змінений — тепер вже під 4-поверховий офісний центр з підземним паркінгом.

Підставою для зміни проекту стала пожежа «у майстерні». Насправді пожежа відбулася у будівельному вагончику поряд з майстернями, які забудовник демонтував.

Спочатку власник фірми «Мальва» Сергій Морозов подав документи на реконструкцію майстерні, проект затвердили у травні 2018 року.

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_15

Вночі 30 березня 2019 року сталася пожежа, внаслідок якої, начебто, згоріла майстерня.

Згорілий автомобіль та будівельний вагончик біля стін Петровського кадетського корпусу
Згорілий автомобіль та будівельний вагончик біля стін Петровського кадетського корпусу

Тоді фірма «Мальва» повідомила до ДАБІ про наступне:

«Актом обстеження технічного стану нежитлової будівлі (майстерні) будівля зазнала значних ушкоджень внаслідок пожежі та залиття водою підлоги та внутрішнє опорядження. Визначений знос будинку становить 75,2%, що відповідає ветхому технічному стану. Подальшу реконструкцію будинку комісія вважає за недоцільне.»

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_19
Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_21

У повідомленні, яке направило підприємство «Мальва» до ДАБІ, зазначено акт обстеження технічного стану, але самого акту у доданих документах не було. Була лише довідка про пожежу підписана Володимиром Салогубом.

Після пожежі фірма «Мальва» замовила новий проект будівництва 4-поверхового будинку.

22 липня 2020 року Міністерство культури України винесло фірмі «Мальва» припис, яким зобов’язало негайно припинити будь-які будівельні роботи.

5 серпня 2020 року Міністерство культури України отримало відповідь від ПВКФ «Мальва». Фірма пояснила свої дії та направила вимогу щодо припинення будівництва своєму генпідряднику — ТОВ «Євробудінвест плюс».

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_23

Варто зауважити, що до 2020 року Сергій Морозов був співвласником ТОВ «Євробудінвест плюс», фактично Морозов направив вимогу самому собі.

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_25

Пізніше ПВКФ «Мальва» опротестувала рішення Мінкульту у суді першої  і виграла справу.

Судовим рішенням визнаний протиправним та скасований припис Міністерства культури та інформаційної політики України від 22.07.2020 року №292/6.11.6.

21 березня 2023 року Другий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Міністерства культури та інформаційної політики України.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 18 березня 2021 року скасовано, прийнято нову постанову, якою відмовлено у задоволенні позовних вимог приватної виробничо-комерційної фірми «МАЛЬВА».

Дана постанова суду набрала законної сили.

08.05.2023 року ПВКФ «МАЛЬВА» подала касаційну скаргу, що 15.05.2023 надійшла до Верховного Суду, у якій, із посиланням на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2023, залишити в силі рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 18.03.2021.

Верховний Суд ухвалою від 07.07.2023 відкрив касаційне провадження.

ПВКФ «МАЛЬВА» подала до Верховного суду клопотання з про зупинення дії постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 21.03.2023 до закінчення її перегляду в касаційному порядку. Клопотання обґрунтовує тим, що без зупинення дії оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції для відновлення порушених прав позивача необхідно буде докласти надмірних зусиль та втрат; у разі задоволення касаційної скарги буде неможливим застосування механізму повороту виконання судового рішення.

07 липня 2023 року Верховний Суд відмовив ПВКФ «МАЛЬВА» у задоволенні клопотання про зупинення дії постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 21 березня 2023 року у справі № 440/4198/20.

Попри це, будівництво поблизу Петровського кадетського корпусу продовжується.

Державна інспекція архітектури та містобудування України має провести перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства, ДБН, стандартів та правил, а також відповідність проектній документації

ДІАМ має зупинити проведення незаконних будівельних робіт, та притягнути до відповідальності винних, у допущених правопорушеннях, осіб.

Очільник ГС «Останній Бастіон» Геннадій Сікалов зазначає, що Карфаген незаконних (самовільних) будівництв в Україні має бути зруйнований.

Вважати дану публікацію офіційним зверненням до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича про проведення перевірки, та прийняття рішення про демонтаж незаконного будівництва, у відповідності до постанови КМУ № 1363 від 06.12.2022 "Про внесення змін до постанови КМУ від 13.03.2022 за №303".

Відкритий лист до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича_27


 

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Історія
Цікаве відкриття було зроблено у селі Сарáйоню неподалік Коньї посеред Анатолійського півострова. Нині там тривають дослідження.
26 січня, 08:29
Історія
Жителі Месопотамії залізного віку були носіями унікальних знань. Про це свідчать давні архітектурні та писемні пам'ятки тієї доби.
21.12.2023, 19:45
Світ
Відкриття собору відбудеться наступного року.
08.10.2023, 10:29