СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ

ПОЛТАВА
20.04.2017, 06:02
СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ

Вже традиційно чотирнадцятий рік поспіль у Великодній понеділок , у районному будинку культури міста Карлівка проходить обласне свято «Воскресни, писанко!». Цього річ свято припало на 17 квітня 2017 року. Привітати карлівчан завітали почесні гості: народний депутат України Андрій Река, голова райдержадміністрації Сергій Костенко, голова районної ради Петро Світлик, міський голова Олександр Наконечний, директор Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, член національної Всеукраїнської музичної спілки Дмитро Соколов.Слова благословіння адресував усім присутнім благочинний Карлівського округу о.Олег.

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_1

Свято Писанки у Карлівці – це і увіковічнення пам’яті нашого славного земляка, художника, писанкаря, педагога, Заслуженого майстра народної творчості України Ігоря Ніколаєвського. Тож, у ході проведення заходу дружині майстра, Раїсі Іванівні, як берегині пам'яті свого чоловіка, було вручено квіти.Під час урочистостей постійних учасників фестивалю було нагороджено подяками та грамотами.

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_3

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_5

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_7

Карлівчани та гості міста мали змогу помилуватися розмаїттям творчих доробків наших земляків. В експозиції свята також були представлені роботи майстрів з обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України, умільці з Карлівки, Чутового, Опішного, Кобеляк, Зінькова, Гадяча, Котельви, 17 навчальних закладів, в тому числі, Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Короленка та Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.Котляревського. Відвідувачі фотографувалися на тлі картин, витинанок, вишитих ікон, пасхальних композицій, старовинних рушників.

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_9 СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_11 В окремих залах, гості могли взяти участь в майстер - класах з писанкарства, виробах з глини на гончарному крузі, магічних оберегах – ляльках-мотанках та великодніх пташках, картинах, «намальованих» вовною, а також взяти участь у майстер-класі з іконопису, що вперше проводився того дня.

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_13

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_15

Свято завершилося виступами місцевих аматорів сцени, творчих колективів з Чутового та Кобеляк, а також учасників вокального ансамблю «PLIKA VOCALIS» (м. Полтава). Приємним сюрпризом для всіх став виступ студентського театру мод Полтавського національного педагогічного університету з демонстрацією колекції моделей, присвяченої відомій полтавчанці, актрисі «німого» кіно Вірі Холодній, створеної полтавськими дизайнерами Юрієм Матвеєвим та Оленою Гопей. В ході проведення свята активістами Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» було проведено благодійну акцію по збору коштів для допомоги дітям з вадами зору та на вирішення проблем забезпечення офтальмологічним обладнанням дитячих лікарень.

Всі хто завітав на свято отримали масу яскравих вражень та позитивних емоцій!

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_17

Окрім сучасних виробів, що були представлені на святі, було презентовано виставку вишитих старовинних рушників з власної колекції Іллі Василенка. Як багаторічного учасника свята, Василенка нагородили Подякою за вагомий внесок у збереження духовних цінностей і традицій національної культури. народного мистецтва та активну участь у обласному святі "Воскресни, Писанко!". Ілля Василенко з 2011 року приймає участь у святі, кожного року виставляючи старовинні вишиті рушники різних років та регіонів України. Кожен рік на виставці презентуються рушники, які не повторюються з минулорічною виставкою. Не одноразово керівництво району відзначало автора виставок Подяками за значний внесок у збереження та розвиток народного мистецтва та активну участь у обласному святі “Воскресни, Писанко!”. За весь час участі у святі, було проведено сім персональних виставок, де було представлено 15 експонатів народної вишивки. Зокрема були представлені вишиті підузорники 20-тих і 50-тих років ХХ ст. Карлівського району та з Харківської області, вишиті на полотні рушники з мережкою 1918 року з Карлівського району, серветки вишиті з мережкою 20-ті роки ХХ ст. з Карлівського району, налавник кінця ХІХ ст. вишитий на Волині, вишиті рушники 30-тих років з Волині, вишиті рушники з сіл Карлівського та Машівського районів 50-тих років.

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_19

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_21

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_23

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_25

Цього року були представлені два вишиті на полотні з мережкою рушники, с. Мар′янівка, Карлівського р-н, Полтавської області, 1918 року. Вишивала Надія Сидоренко (1901 – 2003 рр.), один вишитий рушник, Волинь 30-ті роки ХХ ст., один вишитий рушник, м. Карлівка, Полтавської обл., 1918 рік (?). Вишивала Варвара Лисенко (1898 – 1969 рр.).

СВЯТО «ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!» В КАРЛІВЦІ_27

Виставки Іллі Василенка були учасниками багатьох благодійних заходів, де збиралися кошти для бійців АТО в місті Полтава. Його старовинні експонати , зокрема картини, глечики, прикрашали зали та сцени благодійних концертів, флешмобів.

ІЛЛЯ ВАСИЛЕНКО: « Відчуваю величезну радість, коли вдається відшукати гарні речі народного побуту з різних куточків моєї землі. Це надихає і додає сил для щоденних відповідальних справ.Я часто запитую себе, – чому це так значимо для нас? Відповідь проста: це національне – й тому найдорожче».

Ось так пройшла виставка українських вишитих рушників з власної колекції. Людям сподобалося. Було висловлено масу позитивних відгуків.

Чекаємо з нетерпінням наступного Великодня, а значить і традиційного свята!

Ілля Василенко, журналіст, м. Карлівка


вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28