«ТехноКРАД» на камбек?

Опінії
30.06.2025, 14:29
«ТехноКРАД» на камбек?

Хто такий Олександр Кубраков і чому його знову тягнуть у владу.

У зв’язку з можливим входженням Олександра Кубракова до нового уряду трохи нагадаю, хто це такий.

Дехто пам’ятає його як керівника «Великого крадівництва», Укравтодору, відновлення та укриттів енергетики. Головний «техноКРАД» країни. Але у 2024 році він раптово «виправився» — «розучився красти», став сексотом НАБУ і донощиком у посольстві, заприятелював із Мустафою Найємом. Одне слово — став на шлях «виправлення». Саме Кубраков здав кума президента — Чернишова, підставивши друга президента — Міндіча. Лише тому, що боявся, що Чернишов посяде його хлібну посаду в Мінрегіоні. У результаті Кубракова вичислили з Кабміну, але якимось дивом він прилаштувався радником до Умерова — ймовірно, щоб доносити новим роботодавцям. У нагороду за службу розраховує на портфель у будь-якому ресурсному міністерстві чи відомстві.

Це все загальновідомо. Я ж хочу звернути увагу на кілька штрихів до його біографії.

Дехто Руслан Михайлович Крамаренко заплатив Кубракову 29,6 млн грн (19,7 млн у 2023 році, 9,9 млн — у 2022-му). Офіційно — це плата за міноритарні частки Кубракова в проєкті «Місто для людей». Це приватні ЖЕКи в Києві, Запоріжжі, Миколаєві, а також в окупованих Маріуполі, Дніпрорудному й Енергодарі. У найкращі часи загальна виручка проєкту становила 72 млн грн, штат — 60–70 осіб, хронічно збиткові.

За що ж заплачено майже 30 млн? За ЖЕКи в окупації? Чи за збиткові ЖЕКи в Києві, Запоріжжі, Миколаєві?

Крім того, в Кубракова з’явилася земельна ділянка з приватним будинком, оформлена на матір, у 95-му кварталі Пуща-Водицького лісництва. Цікаво, що цю заповідну землю свого часу за беззаконням ̶в̶к̶р̶а̶в̶ передав усе той самий Руслан Крамаренко, який за часів «гауляйтера» Києва Олександра Попова у 2010–2014 роках сидів на землі й фінансах як заступник голови КМДА за квотою Льовочкіна–Кравця.

Отже, «техноКРАД» Кубраков пов'язаний не лише з посольством.

Далі буде.

А, ледь не забув — Кубраков є покровителем Максима Шкіля («ГК Автострада»), який саме за його каденції назбирав 175 млрд на держпідрядах.

Читайте також:
Політика
Конгресмен також заявив про намір активізувати розслідування справи засудженого сексуального злочинця Джеффрі Епштейна.
вчора, 12:33
Кримінал
Мінфін спільно з Нацбанком має забезпечити підготовку державного банку до продажу.
21 серпня, 20:45
Кримінал
Антикорупційний спектакль НАБУ та недоторканні статки Вербицького.
21 серпня, 19:25
Політика
У кожної банди є касир, носії мішків, юристи та свій банк. Але мішки ніколи не носять заради касира. Їх носять для господаря.
21 серпня, 07:29
Кримінал
Фірма Онищенка сплачувала мільйонні застави за Галущенка, Тищенка та фігурантів справи «Укргазбанку».
20 серпня, 20:37
Новини
Банкова дарує путіну головний аргумент проти України.
20 серпня, 18:32