Технологічний зашморг на шиї Китаю

Опінії
28 січня, 14:15
Завод який планує збудувати уряд США вартістю 100 мільярдів доларів
Завод який планує збудувати уряд США вартістю 100 мільярдів доларів

Переговори тривали станом на пізній вечір четверга у Вашингтоні

Журналіст видавництва Bloomberg

За словами людей, знайомих з ходом переговорів, Японія та Нідерланди готові приєднатися до США в обмеженні доступу Китаю до передового напівпровідникового обладнання, утворюючи потужний альянс, який підірве амбіції Пекіна щодо створення власних внутрішніх мікросхем. 

Офіційні особи США, Нідерландів і Японії мають намір завершити переговори в п’ятницю за американським часом щодо нового набору обмежень на те, що можна постачати китайським компаніям, повідомили люди, які побажали не називати своїх імен, оскільки переговори є закритими. Переговори тривали станом на пізній вечір четверга у Вашингтоні. Немає жодного плану публічного оголошення обмежень, які, швидше за все, будуть просто запроваджені, кажуть люди. 

Виробництво чипів
Виробництво чипів

Нідерланди розширять обмеження на ASML Holding NV, що не дозволить їй продавати принаймні деякі з так званих машин для глибокої ультрафіолетової літографії, які мають вирішальне значення для виробництва деяких типів передових мікросхем і без яких спроби налагодити виробничі лінії можуть бути неможливими. Японія встановить аналогічні обмеження для Nikon Corp. 

Спільні зусилля розширюють обмеження, оприлюднені адміністрацією Байдена в жовтні, які були спрямовані на обмеження здатності Китаю виробляти власні передові напівпровідники або купувати передові чіпи з-за кордону, які б сприяли військовим можливостям і можливостям штучного інтелекту. У трьох країнах розташовані найважливіші компанії, які виробляють обладнання для виробництва мікросхем, включаючи ASML, японську Tokyo Electron Ltd. і американську Applied Materials Inc. 

Американські виробники обладнання скаржилися, що односторонні дії адміністрації Байдена дозволили закордонним конкурентам продовжувати працювати на одному з найбільших ринків для їхньої продукції та підірвали мету обмеження військових досягнень Китаю. 

Компанія Tokyo Electron, яка продавала Китаю обладнання для виробництва мікросхем, змінила зростання та впала приблизно на 1% після звіту Bloomberg. 
Китайські виробники мікросхем також впали. Шанхайська компанія Semiconductor Manufacturing International Corp. подовжила падіння до 2,1%, тоді як Hua Hong Semiconductor Ltd. впала на 1,5%.

Tokyo Electron
Tokyo Electron

Крім того, офшорний юань Китаю змінив попередній приріст щодо долара, ослабши на 0,1% до 6,7448 після звіту. Валюта зросла до найсильнішого рівня за два тижні через ознаки відновлення туризму та споживання під час новорічних свят за місячним календарем. Зменшення торгівлі також посилило рух на валютному ринку, коли материкові ринки закриті.

«Це робить наступну ескалацію американсько-китайської технологічної війни дещо більш значущою та може трохи послабити настрої щодо юаня в найближчій перспективі», — каже Фіона Лім, валютний стратег Malayan Banking Berhard у Сінгапурі.

Китай дав відсіч зусиллям США. У грудні Пекін подав спір зі Світовою організацією торгівлі, спрямований на скасування запровадженого США експортного контролю. 
Японський законодавець каже, що Китай обов’язково відповість ударом через контроль над мікросхемами

Навіть головний виконавчий директор ASML попередив, що кампанія в США може мати непередбачені наслідки. 25 січня генеральний директор Пітер Веннінк заявив, що заходи експортного контролю під керівництвом США проти Китаю можуть зрештою підштовхнути Пекін до успішного розвитку власних технологій у передовому обладнанні для виробництва мікросхем. 

«Якщо вони не зможуть отримати ці машини, вони розроблятимуть їх самі», — сказав він в інтерв’ю Bloomberg News. «Це займе час, але зрештою вони досягнуть цього».

Автори: Дженні Леонардс, - Bloomberg

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Політика
Китайський парламент втретє переобрав Сі Цзіньпіна очільником КНР
10 березня, 08:45
Опінії
Президент Сі міг би вирішити, що військова підтримка варта того ризику, щоб посилити залежність москви від Пекіна та страх Заходу перед ним
28 лютого, 15:30
Світ
"Китай поважає територіальну цілісність, а отже, має зробити все, щоб рф пішла з нашої території"
27 лютого, 14:25
Війна
Китай може спробувати використати домовленості з Білоруссю, аби приховати факти порушень санкцій
26 лютого, 09:05
Опінії
Пекін висуває мирний план, який викликає скептицизм у США
21 лютого, 14:38
Опінії
Чеська Республіка, яка колись залицялася до Пекіна в надії залучити інвестиції, розсердилася на Китай
16 лютого, 13:10