Telegram та його зв'язки з московською владою

Опінії
14 липня, 14:15
Telegram та його зв'язки з московською владою

Telegram знову офіційно працює в РФ, там же тримає сервери, успішно виплачує борги.

Засновник Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Колись Павло Дуров на основі месенджера Telegram планував запустити TON (Telegram Open Network), даркнет-платформу із власною криптовалютою під назвою Gram. Для цього він у 2015-2019 роках збирав інвесторів, від яких отримав близько $2,5 млрд, необхідних для підтримки та розвитку мережі й самого месенджера.

TON мав бути незвичайним проектом: через вбудовані проксі та анонімайзери, ця мережа мала стати майже незалежною та анонімною, автоматично адаптуватися під величезну кількість користувачів та ще й мати власну криптовалюту, яку майже неможливо відслідкувати.

Фактично, ця мережа мала стати прикладним і дуже простим у роботі даркнетом, в якому можна було безкарно купувати й продавати буквально все.

Комісія з цінних паперів і бірж США оцінює ризики й у жовтні 2019 року забороняє випуск Gram, визнавши його цінними паперами.

12 травня 2020 року Дуров оголошує про закриття проекту і пропонує інвесторам забрати 72% вкладів одразу або 110% у квітні 2021 року.

До кінця 2020-го Дуров повертає майже всі гроші, які вимагали інвестори, а у березні 2021 розміщує облігації на $1 млрд, щоб покрити нові виплати.

У березні 2021 року один з інвесторів, фонд Da Vinci Capital заявляє, що очікував більшого контролю над мережею та прибутків, і хоче повернути гроші через суд.

У червні 2020 року Дуров, що до цього офіційно жив у Еміратах і лишався незалежним, несподівано починає переговори з владою РФ. У публічних розмовах він критикує владу США та компанії Google і Apple. Важливий момент: 18 червня 2020 з Telegram знімають блокування в РФ, що діяло з 2018 року. Після розблокування Дуров повідомляє, що вже виплатив $1,2 млрд інвесторам. Telegram при цьому лишався безкоштовним і не приносив прибутків.

У червні 2020 року Дуров веде переговори з владою РФ, зокрема з прем'єр-міністром Михайлом Мішустіним. 9 липня віце-президент Telegram Ілля Перекопський бере участь у зустрічі з Мішустіним у технопарку Іннополіс (болотний аналог кремнієвої долини). Разом із ним там присутні гендиректор Яндексу Аркадій Волож, гендиректор MailRu Борис Додродєєв (компанії принаймні частково контролюються Газпромом), Євген Касперський з лабораторії Касперського (співпрацює з розвідкою РФ) та інші лідери місцевої IT-індустрії. Перекопський повторює тези Дурова, зокрема, порівнює платежі Apple та Google з "данню Золотій Орді". Telegram офіційно повертається у Росію.

Отже, вже понад рік як Telegram законно діє на території РФ. Місцеві закони вимагають від IT-компаній зберігати дані росіян на території країни, тому їхні сервери знаходяться в Росії.
 
І тепер вишенька на торті для тих, хто до останнього вірить у вільний Тибет і непідконтрольний Telegram. Путін у червні 2021 року сам підтверджує, що з Дуровим домовилися, ставлячи жирну крапку у "непідконтрольності" месенджера.

Telegram та його зв'язки з московською владою_1
Telegram та його зв'язки з московською владою_2

В результаті: Telegram знову офіційно працює в РФ, там же  тримає сервери, успішно виплачує борги.

Із позичених 2,5 млрд один мільярд було виплачено з облігацій, звідки взято решту грошей, не повідомляється.

Читайте також:
Коли українські війська опиняться у Донецьку, ворогів та їхніх посіпак-колаборантів там не лишиться. Маємо приклад вірменів у Карабасі.
вчора, 20:07
Культура є основою розвитку будь-якої нації. Це непорушна аксіома!
вчора, 12:23
Хто писав сценарій нападу на Шефіра ?
24 вересня, 16:05
Панове, ви теж поцінували дипломатичний вишкіл присутніх на виступі Зе оонівців?
24 вересня, 10:44
Якби наш придурок хоча б закінчив музичну школу по класу роялю, він би знав, що перший помічник президента не може бути «позаштатним»
24 вересня, 09:30
Символічно, що Росія – один зі співзасновників ООН окупував Крим – територію фактичного створення цієї організації.
23 вересня, 20:32