Темна дружба прокурора Стрелюка, Тарана й Миронова

ПОЛТАВА
08.09.2015, 08:59
Темна дружба прокурора Стрелюка, Тарана й Миронова


В липні 2013 року розгорівся скандал, в якому Васильківські міська та міжрайонна прокуратури не могли поділити ласі шматочки передмістя — віджаті приватниками земельні ділянки в Глевасі. Улітку 2014 року доля 23 земельних наділів по 0,1 га Глевахівської селищної ради на території військового містечка №11, приХватизованих ще в 2010 році, опинилася в руках Стрелюка. Тоді прокурор Стрелюк як керівник Васильківської міжрайонної прокуратури, зажадав заарештувати приватні, незаконно приватизовані ділянки в Глевасі та скасувати рішення Васильківської міськради про передачу землі приватним особам.


Сам Стрелюк після свого відходу (люстрації) говорив, що піти з Васильківської прокуратури його змусило все «в комплексі». Довго не довелося Стрелюку нудьгувати. Через місяць після свого звільнення з міжрайонної, він отримав нову посаду — заступника прокурора вже столичної прокуратури. Там зовсім недовго він покерував, але вже встиг засвітитися, коментуючи справу про банду київських прокурорів і ментів, які в кінці серпня зухвало пограбували столичний ювелірний салон «Graff»). Правда, незабаром частину награбованого вони підкинули під стіни рідної прокуратури. Який був мотив у злодіїв в погонах? Загладити свій прокол і вимолити прощення у Генпрокурора? Але тодішній заступник прокурора Києва Ян Стрелюк висловив думку, яка підтверджує, що прокурорська система наскрізь прогнила. Бачачи ситуацію зсередини, він припустив, що «злодії в погонах намагаються полегшити свою долю, розуміючи також, що вони ніколи не зможуть реалізувати всі ці коштовності ні через ломбарди, ні іншим способом». В даному випадку, прокурор Стрелюк натякнув: немає збитку потерпілому, а значить, доля погорілих на «ювелірки» прокурорів полегшиться.

І після цих подій «пощастило» Полтавщині, куди й прийшов Стрелюк обласним прокурором.
Тільки виникає запитання: чому очолювати прокуратуру Полтавської області довірили людині, що не виправдала надій людей у Василькові і в Києві? Чи пам’ятає Віталій Ярема про свою обіцянку розібратися з прокурорами, які заплямували честь мундира?

Полтавська земля стала для Стрелюка найуспішнішою у фінансовому плані.

Не встиг він прийти на Полтавщину, як відразу почав плідно працювати з колишнім прокурором області Мироновим та його заступником Тараном, які відомі всьому загалу тим, що за Пшонківських часів обклали всю область «прокурорськими податками» та так вміло, що стали мільйонерами.
Корумповані працівники прокуратури, близькі до Миронова та Тарана, тай сам Таран, особисто, прямо в кабінетах обласної прокуратури вимагали у підприємців хабарі, погрожуючи при цьому застосувати відповідні штрафи або порушити кримінальні справи.
Нагадаю, що саме Миронов та Таран, спільно з колегою Стойкою збирали інформацію про всіх правозахисників та підприємців, які були на Майдані. Підробляли та порушували кримінальні справи стосовно активістів, про що є документальні докази.


Знаючи про таке темне минуле Миронова та Тарана, Ян Стрелюк з великим задоволенням приєднався до них та почав заробляти мільйони, та не просто гривень, а доларів.
Миронов та Таран передали Стрелюку всі свої корупційні теми, які працювали раніше, звісно за відповідний відсоток від суми подальшого спільного заробітку.
До прикладу, кримінальні справи, які надумано заводились протягом минулих років Пшонківськими корупціонерами Мироновим і Тараном за ухилення від сплати податків щодо найбільших підприємств та підприємців області, перейшли до «чесного і порядного» прокурора Стрелюка.
Про мільйони, отримані внаслідок їх закриття Стрелюком страшно й говорити сьогодні.
Для відома: особисто сам Стрелюк отримав за 2 місяці понад 1 мільйон 600 тисяч доларів США за «продані» податкові кримінальні справи (ухилення від сплати податків).
Як не банально це звучить, про це говорять самі ж підприємці, з яких «збили» вказані суми грошей.


А тепер конкретика.


Із понад 100 минулорічних кримінальних справ, порушених за ухилення від сплати аналогів, 20 направлено в суд. Таким чином 90 справ Стрелюком продано. А це: приватне підприємство «Ручки-Агро» (понад 2 мільйони гривень), «Лан-Агро» (більше мільйону гривень), Полтавська птахофабрика (понад 13 мільйонів гривень), Техвагонмаш (2 мільйони), далі — Гадячгаз, Полтавський ГЗК, Єрестиківський ГЗК… І на цьому список тільки починається, а апетит збільшується.
Продавалися за солідну винагороду не тільки податкові, а й інші справи, які щоденно моніторяться як самим Стрелюком, так і його помічниками.
А ще здирання мільйонів з нафтогазових компаній та крадіжки газоконденсату.
І це Ян Володимирович тільки входив у азарт.
Краще б ці гроші пішли на підтримку військових в зону АТО.
А так вони в широкому кармані Стрелюка.
Запитайте у тих, бізнесменів, які ці мільйони віддавали Стрелюку та його покидькам-прокурорам. А де ж честь мундира?


Паралельно із Яном Стрелюком, точніше за погодженням з ним, до останнього часу їздив по області на БМВ Х-6 та збирав «дань» за кожний місяць Таран. Люди постійно бачать, як він "спілкується" з підприємцями. Тож виникає запитання — в статусі кого? Звісно — у статусі правої руки та казначея уже колишнього прокурора області — Яна Володимировича Стрелюка.
Зав’язалась тісна дружба у Стрелюка і з його заступником Андрієм Стойкою, призначеним на цю посаду ще Пшонківським прокурором Мироновим.
Не варто й говорити причину такої дружби. Всі ми розуміємо, що Стойка також носив Стрелюку грошенята. Тай не малі. Шляхи та форми заробітку започатковані ще за керування Пшонки продовжували діяти й за часів Стрелюка в Полтавській обласній прокуратурі. 

Ганна Стойко для "ОРД"

Нагадаємо, проти колишнього прокурора Полтавської області Яна Стрелюка, а нині в.о. прокурора Солом'янського району міста Києва, Генеральна прокуратура України та Міністерство внутрішніх справ порушило дві кримінальні справи.


Читайте також:
Полтава
Безпілотні літальні пристрої із додатковим обладнанням поїхали на передову. Завдяки їм фронтовики ефективніше знищують ворога.
вчора, 14:53
Полтава
Нашим землякам Іллеві Василищенку, Олегу Пруцкову, Ігорю Пугачу, Антонові Левчуку та Олександру Лабунському встановлять пам'ятні дошки.
вчора, 06:08
Полтава
Чиновники з депутатами навіть на тлі війни проти московії не бажають прощатися з окупаційним минулим. Їм до душі ностальгія за втраченим.
25 квітня, 19:25
Полтава
Переправу через ставок у селі Зубівка нарешті привели до задовільного стану. Дарма, що полотно з ямами поруч лишилося незмінним.
25 квітня, 12:32
Полтава
Жодна із «злочинних» влад з 2000 року так і не застосувала, оскільки розуміла його необґрунтованість і несправедливість.
25 квітня, 09:00
Полтава
24-річний уродженець Полтавщини поліг смертю хоробрих у боях Східному фронті. Проститися із захисником вийшла чи не вся громада.
24 квітня, 14:45