Тімоті Снайдер і ще два відомих професори залишають Єльський університет

СВІТ
28 березня, 18:28
Тімоті Снайдер і ще два відомих професори залишають Єльський університет

«Через політичну ситуацію в США».

Американські професори, викладачі Єльського університету Тімоті Снайдер, Марсі Шор і Джейсон Стенлі переїжджають до Канади на тлі політичної ситуації у Сполучених Штатах. Там вони викладатимуть в університеті Торонто.

Про це повідомляє Yale Daily.

Професори історії Тімоті Снайдер і Марсі Шор вирішили переїхати до Канади у листопаді 2024 року у період виборів президента США.

Нещодавно до них приєднався професор філософії Джейсон Стенлі. У колонці для Daily Nous він пояснив, що його рішення піти з Єльського університету «повністю пов’язане з політичним кліматом у Сполучених Штатах». А в інтервʼю для Guardian додав, що вирішив переїхати після того, як побачив, як Колумбійський університет відреагував на «політичні нападки Трампа».

«Коли я побачив, що Колумбійський університет повністю капітулював, і цю лексику, мовляв, ми будемо працювати за лаштунками, тому що ми не потрапимо під удар, — весь цей спосіб мислення передбачає, що деякі університети потраплять під удар, і ви не хочете бути одним з цих університетів. Це просто програшна стратегія», — пояснює професор.

Джейсон Стенлі критикує інші американські університети за те, що вони не стали на сторону Колумбійського університету.

Тепер троє професорів викладатимуть у Школі глобальних відносин і публічної політики Мунка в Університеті Торонто.

Тімоті Снайдер, Марсі Шор і Джейсон Стенлі неодноразово були в Україні та підтримують з початку повномасштабного вторгнення. Шор є авторкою книги про Революцію Гідності Українська ніч. Історія революції зблизька. Джейсон Стенлі проводив лекції у Київській школі економіки, а зароблені кошти задонатив українським захисникам. Тімоті Снайдер — амбасадор платформи United24.

Скасування грантів для Колумбійського університету

Адміністрація Трампа скасувала гранти та контракти на $400 мільйонів для Колумбійського університету. Заклад опинився в центрі скандалу через студентські протести на підтримку Ізраїлю з одного боку й Гази — з іншого. У Білому домі пояснили, що запровадили це рішення нібито через нездатність університету вирішити проблему антисемітизму.

Також влада проводить перевірку Гарварду щодо його ставлення до антисемітизму. Це призвело до того, що Гарвардський університет тимчасово призупинив набір викладачів та співробітників через фінансову невизначеність.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Лише за останній місяць компанії Трампа отримали щонайменше 2 мільярди доларів.
10:04
Політика
Папа Римський Лев XIV заявив, що Святий Престол готовий стати посередником та надати майданчик для переговорів лідерам країн, що воюють.
вчора, 16:41
Політика
Сполучені Штати виступають проти того, щоб запрошувати Зеленського на саміт НАТО в Гаазі, який запланований на 24 червня.
вчора, 15:05
Політика
Президент Бразилії попросить путіна поїхати на переговори з Україною
вчора, 11:41
Війна
Кая Каллас вважає, що Москва не зацікавлена у перемир'ї.
13 травня, 17:13
Світ
Валерій Залужний заявив, що «контракт зі США щодо безпеки завершився».
13 травня, 10:16