Тиск і торги: як США впливають на путіна щодо припинення війни

Трамп vs. Путін: хто кого переграє у великій політичній грі?
У Трампа намагаються потихеньку тиснути на путіна, аби той таки погодився на припинення вогню. Звісно, цей тиск обережний, зовсім не такий, як той, що чиниться на союзників США, зокрема Україну, але було б нечесно його не помічати.
Щойно Рубіо заявив, що саме рф порушує умови перемир’я, а Україна «готова до миру» і що США не порушать «червоних ліній» України. Це зовсім інша тональність, ніж була ще кілька тижнів тому.
Днем раніше Келлог оголосив, що в разі невдачі перемовин США «можуть зайнятися» 300 млрд російських активів, які зберігаються в Бельгії, а також натякнув на блокування транзиту нелегальної нафти, яка, за твердженням Келлога, на 70% йде через Балтику і яку цілком можна зупинити «катерами берегової охорони».
Останній пасаж про блокування кораблів у Балтиці для путіна взагалі як серпом по серцю. От і здійсняться його жахливі марення – інфраструктура НАТО не лише наблизиться до росії, а й конкретно, без медійних фантазій, битиме по безпеці рф.
Однак росії, крім «батога», пропонують ще багато «моркви». Під час візиту Дмітрієва до США йому розповіли про безмежні економічні перспективи співпраці між США та рф – саме тому він радісно вискочив до медіа з повідомленням про американські компанії, які зайдуть у росію «замість європейських».
Однак найголовніший новий аргумент для путіна – це світові ціни на нафту, які внаслідок тарифної політики Трампа стрімко падають.
І ще – митна війна Трампа стала для Кремля несподіваним відкриттям. Раніше путін свідомо вдавався до відверто безумних дій, аби показати іншим, що з ним краще домовлятися, бо хто знає, що йому ще спаде на думку. Однак з’ясувалося, що за океаном у путіна з’явився потужний конкурент у цьому жанрі. І тепер йому доводиться, як мінімум, намагатися не ворогувати.