Трамп дав задню в звинуваченнях Китаю у втручанні у вибори 2020 року, — CNN
Без санкцій та наслідків.
Президент США Дональд Трамп визнав, що його звернення до нації, у якому він розповів про нібито найбільший в історії випадок викрадення Китаєм даних виборців у 2020 році, не матиме наслідків для відносин між Вашингтоном і Пекіном.
Як пише CNN, лише через п’ять днів після рішучої критики на адресу комуністичного Китаю за втручання у волевиявлення Трамп вирішив, що ніяк не каратиме Піднебесну за такі дії. Господар Білого дому заявив, що «все відбулося вже досить давно», а Китай нібито «зараз уже не такий, яким був тоді».
Ба більше, республіканець дійшов висновку, що це «не вулиця з одностороннім рухом», а США «роблять щодо Китаю те саме, що й Китай робить щодо нас».
Пом’якшення риторики президента пов’язують із його наміром у вересні прийняти в Нью-Йорку китайського лідера Сі Цзіньпіна, який прибуде до США на відкриття сесії Генеральної Асамблеї ООН.
До того ж вивчення журналістами оприлюднених Білим домом документів щодо нібито викрадення виборчих даних і фальсифікацій засвідчило відсутність достатньо вагомих доказів, щоб говорити про вплив цих випадків на результати виборів 2020 року, на яких Джо Байден переміг Трампа.